ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НЕ ИЗДРЖА, СЕ ЈАВИ НА ТВИТЕР, ГО ИЗРЕМЕТИ ИЛЧЕ ГЕБЕЛС
ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ НЕ ИЗДРЖА, СЕ ЈАВИ НА ТВИТЕР, ГО ИЗРЕМЕТИ ИЛЧЕ ГЕБЕЛС
(ВИДЕО) ТРАМП ПО ПАТОТ НА ГРУЕВСКИ: ФБИ ВЛЕЗЕ ВО ПРОСТОРИИТЕ НА ТРАМП ОРГАНИЗАЦИЈАТА, ЗАПЛЕНЕТИ СЕ КУТИИ СО ДОКУМЕНТИ И НЕКОЛКУ КОМПЈУТЕРИ
(ВИДЕО) ТРАМП ПО ПАТОТ НА ГРУЕВСКИ: ФБИ ВЛЕЗЕ ВО ПРОСТОРИИТЕ НА ТРАМП ОРГАНИЗАЦИЈАТА, ЗАПЛЕНЕТИ СЕ КУТИИ СО ДОКУМЕНТИ И НЕКОЛКУ КОМПЈУТЕРИ
ВО СДСМОВЦИТЕ ТЕЧЕ КРВТА НА ХРАБРИТЕ ПАРТИЗАНИ - ТОА ВМРОВЦИТЕ НИКАКО НЕ МОЖАТ ДА ГО РАЗБЕРАТ: Пратеничката која дојде во Собрание со скафандер: Сѐ ќе издржам, и да ме колните и да ми пишете дека ќе одам затвор, и дека “готова сум”!
ВО СДСМОВЦИТЕ ТЕЧЕ КРВТА НА ХРАБРИТЕ ПАРТИЗАНИ - ТОА ВМРОВЦИТЕ НИКАКО НЕ МОЖАТ ДА ГО РАЗБЕРАТ: Пратеничката која дојде во Собрание со скафандер: Сѐ ќе издржам, и да ме колните и да ми пишете дека ќе одам затвор, и дека “готова сум”!
(ВИДЕО) БОСАНЕЦ МУ СЕ ЈАВУВА НА ЈАНЕЗ ЈАНША ЗА НОНПЕЈПЕРОТ ВО КОЈ СЕ ПОВИКУВА НА ПОДЕЛБА НА БОСНА
(ВИДЕО) БОСАНЕЦ МУ СЕ ЈАВУВА НА ЈАНЕЗ ЈАНША ЗА НОНПЕЈПЕРОТ ВО КОЈ СЕ ПОВИКУВА НА ПОДЕЛБА НА БОСНА
РАЗЛИКАТА МЕЃУ ГРУЕВИЗМОТ И ЗАЕВИЗМОТ Е КАКО РАЗЛИКА МЕЃУ ЈУГО 45 И ГОЛФ 4-КА!
РАЗЛИКАТА МЕЃУ ГРУЕВИЗМОТ И ЗАЕВИЗМОТ Е КАКО РАЗЛИКА МЕЃУ ЈУГО 45 И ГОЛФ 4-КА!
УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА АФЕРА СЕ РАСПУКА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Град Скопје: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува непостоечки афери, фирмата добивала поголеми тендери во нивно време
УШТЕ ЕДНА ЛАЖНА АФЕРА СЕ РАСПУКА КАКО МЕУР ОД САПУНИЦА - Град Скопје: ВМРО-ДПМНЕ фабрикува непостоечки афери, фирмата добивала поголеми тендери во нивно време
СИ ИГРААТ МАЈТАП СО КОРОНА, СО ПОМОШ НА 60 000 ЛУЃЕ: ОВА НЕ СЕ ЛУЃЕ ОВА СЕ ИЗРОДИ, ШТАКОРИ, МОНСТРУМИ, ПСИХОПАТИ, ГНАСИ НЕНОРМАЛНИ!
СИ ИГРААТ МАЈТАП СО КОРОНА, СО ПОМОШ НА 60 000 ЛУЃЕ: ОВА НЕ СЕ ЛУЃЕ ОВА СЕ ИЗРОДИ, ШТАКОРИ, МОНСТРУМИ, ПСИХОПАТИ, ГНАСИ НЕНОРМАЛНИ!
БРАВО МИРО, НА МАКА СЕ ПОЗНАВААТ ЈУНАЦИТЕ: Вториот пратеник што дојде во скафандер е Мирослав Богдановски од ДОМ
БРАВО МИРО, НА МАКА СЕ ПОЗНАВААТ ЈУНАЦИТЕ: Вториот пратеник што дојде во скафандер е Мирослав Богдановски од ДОМ

Aкцелераторот УКИМ со поддршка до 100.000 евра за старт ап компаниите

Почитувани,
До 100.000 евра финансиска поддршка ќе дава Бизнис Акцелераторот УКИМ на брзорастечки старт ап компании со развиен продукт и ќе им овозможи пристап до нови пазари. Бизнис Акцелераторот УКИМ (БАУ) ја лансира новата инвестициска програма за поддршка на старт-ап компании со висок потенцијал за раст и комерцијализација.

„Ги повикуваме иновативни стартапи и бизниси во рана фаза, со значителен потенцијал за раст, да аплицираат за финансирање / инвестирање на нашиот повик за поддршка и заедно да растеме. Вкупната поддршка што ја обезбедивме е половина милион евра, но секоја старт-ап компанија може да аплицира за инвестиција до 100.000 евра. Обезбедуваме поддршка со пари, со знаење од стручната јавност – професорите и ментори, како и поддршка за отворање нови пазари. Едноставно, забрзувањето што го обезбедуваме во соработка со нашите ко-основачи, со меѓународната мрежа на ментори и институционални партнери, ќе овозможи успешно да се забрза и зголеми бизнисот, пенетрацијата на пазарот и растот на приходите за оние што ќе добијат поддршка“, вели Александар Стамболиев, извршен директор на БАУ.

loading...

KissAnime kiss anime monster: Watch Naruto (Dub) Episode 140 (https://kissanimeonline.com/m/ybe/ep-140)

ANIMEFLIX animeflix danganronpa: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 10 (https://animeflix.nl/m/B1Vq/ep-10)