БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: МОДИФИЦИРАНИОТ ФРАНЦУСКИ ПРЕДЛОГ Е ДАЛЕКУ ПОДОБАР ОД ПРВИЧНАТА ВЕРЗИЈА
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени
Трајанов: Пендаровски во Мадрид да ги запознае лидерите на НАТО членките за бугарските уцени
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е ШАНСА ШТО МАКЕДОНИЈА НЕ ТРЕБА ДА ЈА ИСПУШТИ, КАЖА ГЕРМАНСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ
Мишел: Имаме решение, сега е време да се каже да
Мишел: Имаме решение, сега е време да се каже да
ЕУ: На маса е финален компромис кој треба да биде прифатен од двете страни
ЕУ: На маса е финален компромис кој треба да биде прифатен од двете страни
Османи бара трпение во врска со францускиот предлог
Османи бара трпение во врска со францускиот предлог
Ковачевски: За предлогот ќе се консултираме со партиите, претседателот, експертската јавност
Ковачевски: За предлогот ќе се консултираме со партиите, претседателот, експертската јавност
Рама за францускиот предлог: Браќа Македонци и Албанци, прифатете!
Рама за францускиот предлог: Браќа Македонци и Албанци, прифатете!

АКЦИЈА НА МВР ВО ДИСКОТЕКА ВО ВИНИЦА, ФАТЕН КРАДЕЦ ВО КАРПОШ КОЈ УКРАЛ ЗЛАТЕН ЛАНЕЦ ОД ВРАТ НА ЖЕНА НА УЛИЦА

Приведен крадец во Карпош, веднаш откако украл златен ланец од жена

На 23.04.2022 во 16.00 часот од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош-Одделение за криминалистички работи Карпош при СВР Скопје бил приведен малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка кражба“ на дрзок начин. Имено, истиот ден околу 15.30 часот на автобуска постојка на подрачјето на Карпош пријавениот малолетник на оштетената и одзел златен ланец од вратот. Со малолетникот бил извршен службен разговор од полициски службеници од малолетничка деликвенција. Од страна на оштетената пријавениот малолетник бил препознаен како сторител на кривичното дело. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Во ноќен клуб во Виница затекнати малолетници, неиздавање фискални сметки…

На 24.04.2022 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Биро за јавна безбедност и Секторот за внатрешни работи Штип спроведоа заедничка контрола во содејство со Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат во ноќен клуб во Виница. При контролата, од страна на Управата за јавни приходи е сочинет записник за неиздавање на фискални сметки, а од Државниот пазарен инспекторат записник за непоседување лиценца. Од страна на полицијата во објектот после 24 часот се легитимирани 19 малолетници и едно лице кое врши работи од обезбедување без лиценца за обезбедување, за што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

loading...

go88 dang nhap app tài xỉu go88 pay go88

sunwin ăn link tại sunwin mã giao dịch trong sunwin là gì