Бектеши: Рестрикции ќе нема, иако не очекува тешка зима
Бектеши: Рестрикции ќе нема, иако не очекува тешка зима
Средба на Министерката Тренчевска со претставници на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници
Средба на Министерката Тренчевска со претставници на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници
Пристигна предлог од француското претседателство до Владата на Република Северна Македонија, почнува широка јавна дебата за истиот
Пристигна предлог од француското претседателство до Владата на Република Северна Македонија, почнува широка јавна дебата за истиот
БРАВО: Се зголемуваат платите за администрацијата на општина Гостивар и за вработените во јавните претпријатија
БРАВО: Се зголемуваат платите за администрацијата на општина Гостивар и за вработените во јавните претпријатија
Битиќи и Папандреу: Интеграцијата е единствен начин за да се создаде меѓузависност
Битиќи и Папандреу: Интеграцијата е единствен начин за да се создаде меѓузависност
Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
Макрон: Најдено компромисно решение за спорот меѓу Бугарија и Северна Македонија
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
ШОКАНТЕН НАСТАН ВО ГАЗИ БАБА - ВМРО ДПМНЕ ПРОДОЛЖУВА ОТВОРЕНО ДА ПОДРЖУВА ТЕРОРИЗАМ И НАСИЛИЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СО НАРОДНИ ПАРИ ПРИРЕДИ КОНЦЕРТ И ГО ПОКАНИ ЛАМБЕ ПАЛИКУЌА ДА ИМ ПЕЕ НА ГРАЃАНИТЕ
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО
Шведска и Финска во вторник ќе го потпишат протоколот за влез во НАТО

АКЦИЈА НА МВР ВО ТЕТОВО, ПРИВЕДЕНИ ДИЛЕРИ И КРАДЦИ, УКРАДЕНОТО ВРАТЕНО НА ОШТЕТЕНИТЕ

Приведен крадец од тетовско, одземените предмети вратени на сопственикот

На 21.04.2022 во 21.50 часот во тетовско Долно Палчиште полициски службеници од Полициското одделение Камењане го лишиле од слобода Џ.Р.(47) од тетовско Синичане. Тој се сомничи дека претходно извршил кражба на плац за градежни работи, сопственост на А.А. од истото село.

Џ.Р. е приведен во полициска станица, а кај него се пронајдени предметите од извршеното кривично дело, кои што подоцна со потврда му се вратени на сопственикот. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претрес во Тетово, пронајдена дрога, приведено едно лице

Денеска (22.04.2022) во 08.00 часот полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Д.М.(26) од Тетово. Имено, по претходно добиена судска наредба, извршен е претрес во дом и други простории кај Д.М., во врска со кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, предвидено и казниво по член 215 од Кривичниот законик, при што биле пронајдени марихуана и дробилка.
Д.М. е приведен и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Приведено лице од тетовско, извршило повеќе тешки кражби на подрачјето на Теарце

На 21.04.2022 година во 14.40 часот полициски службеници од Полициското одделение Теарце го лишиле од слобода Д.М. (34) од тетовска Вратница. За него постои основано сомнение дека е извршител на повеќе тешки кражби на подрачјето на Теарце.
Д.М. е приведен и задржан во Полициска станица Тетово за понатамошна постапка, а по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе следи соодветен поднесок.

loading...

go88 md5 bài go88 Tải Go88 APK IOS mới nhất - Game bài đổi thưởng

mã xác thực sunwin sunwin club nhà cái sunwin ở đâu