КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
КОЛКУ НЕКОИ НОВИНАРИ ПОВРШНО АНАЛИЗИРААТ - ИДИОТСКА КОЛУМНА НА УРЕДНИКОТ НА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ ПОЛНА СО ТЕШКИ ГЛУПОСТИ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ОМРАЗАТА КОН ЗАЕВ МУ ГО ПОМРАЧИЛА УМОТ НА ГЕРО, МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ СО ГРОБОВИ, НЕ ЗНАЕ ДА СЕ ИЗРАДУВА НА УСПЕХОТ НА НЕГОВИТЕ ВМРО ДПМНЕ, ТУКУ ЦЕЛИОТ СО КЛЕТВИ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ЗАЕВ
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
ПРОФЕСОРОТ НАНО РУЖИН СТАНА ПРОФЕСОР НА УНИВЕРЗИТЕТОТ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ ВО БЕЛГРАД
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СПОРЕДЕНО СО МИНАТИЕ ИЗБОРИ ВО 2017-ТА ГОДИНА, РЕЧИСИ 230 000 ГЛАСАЧИ ОСТАНАА ДОМА НА ОВИЕ ИЗБОРИ И РЕШИЈА ДА НЕ ГО ДАДАТ СВОЈОТ ГЛАС НИКОМУ
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
СЕ ОГЛАСИ ЗАЕВ: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме, да ја разбереме и да постапуваме по неа
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
Кондовски кон битолчани: Вашата поддршка ми значи, одиме на голема победа!
ЛАДИЧ: Киносалата „Рудар“ во Пробиштип е во финална подготовка
ЛАДИЧ: Киносалата „Рудар“ во Пробиштип е во финална подготовка
АКО СЕ ДОДАДАТ ГЛАСОВИТЕ НА БЕСА И ЛДП/ДОМ НА ОНИЕ ШТО ГИ ОСВОИ СДСМ, ОВИЕ ИЗБОРИ СЕ НЕРЕШЕНО ЗА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА!
АКО СЕ ДОДАДАТ ГЛАСОВИТЕ НА БЕСА И ЛДП/ДОМ НА ОНИЕ ШТО ГИ ОСВОИ СДСМ, ОВИЕ ИЗБОРИ СЕ НЕРЕШЕНО ЗА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА!

АКО ВАКА БРОИ КОЗИ ТЕШКО НЕГО – МИЛЕНКО ГИ СПРЕМА ВМРОВЦИТЕ ЗА ПОРАЗ: АКО ОД 60 ОПШТИНИ ОСВОИМЕ 20, МОЖЕМЕ ДА СМЕТАМЕ ДЕКА СМЕ ПОБЕДНИЦИ!

– Од 60 општини во земјава, ако освоиме повеќе од 20 општини можеме да се сметаме за победници и да бараме предвремени парламентарни!

Миленко Неделковски полека ги спрема ВМРОВЦИТЕ за пораз на локалните избори. 20 општини ако не е пораз може да се смета за нерешено, победа е ако освоиш над 50 како што сега има СДСМ.

Од околу 60 општини во земјава околу 20 се албански и турски средини, што значи за пресметка меѓу СДСМ и ВМРО остануваат 40 македонски општини, и таму ако е односот 20 спрема 20 тогаш тоа е нерешено според сите математики, освен ако по некакво чудо ВМРО победи во најголемите градови и општини што нема шанси да се случи на пример СДСМ убедливо води на анкетите во Карпош, Центар, Гази Баба, Кисела Вода, Бутел, Скопје, Куманово, Струмица, Битола, Делчево, Берово, Кочани, Штип, Гевгелија итн итн…

На ВМРО ДПМНЕ му остануваат да победи евентуално во Кавадарци, Илинден, Велес, Прилеп, Охрид, Ѓорче Петров, Аеродром, Свети Николе, Кратово, Пробиштип но и таму ќе се бие тешка битка и ќе биде неизвесно, така што тешко дека ВМРО ДПМНЕ ќе успее да излезат победници на овие локални избори и тоа го знаат во ВМРО ДПМНЕ затоа одат со толку црна пропаганда за челниците на СДСМ, очајни се како ранет лав, свесни се дека ова им е последен политички настап, ќе мора да се тргнат и да дојде нова екипа во ВМРО ДПМНЕ ако сакаат некогаш да се вратат на власт…

Ако вака брои кози тешко него…

loading...

Ghost Slayers Ayashi: Inferno (https://animeheaven.pro/m/M8ll) Episode 5

Taro the Dragon Boy Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Koutetsu Jeeg gogoanime Episode 46 gogoanime one piece

KissAnime: Inazuma Eleven Go: Kyuukyoku no Kizuna Gryphon (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx fire force kissanime

Gitlab: https://gitlab.com/animefreakws

Crokes: https://www.crokes.com/animefreakws/profile/