МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
МЗШВ: Отворено писмо на министерот Љупчо Николовски до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, нивните пратеници и коалицијата
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
ДУИ: Рекордно покачување на платите од 15% за наставниците
Кој води психолошка војна против братска Србија?
Кој води психолошка војна против братска Србија?
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Брнабиќ се сретна со Ковачевски, заедно ќе присуствуваат на економскиот форум во Александар Палас
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Ковачевски: За економски успех потребни се реформи во образованието
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
Победниците на „Евровизија“ тргнуваат на турнеја низ Европа за да собираат пари за војската и добротворните организации во Украина
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
УНИВЕРЗИТЕТ АУЕ ФОН: Факултетот за правни и политички науки во рамките на својата годишна програма, организираше дебата за студентите на тема „Право на абортус“
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"
Делегација од Општина Куманово на покана на активистите од невладиниот сектор кои што работат на Ромските прашања на Балканот е во посета на Европскиот парламент во Брисел на настанот "The Most Roma Friendly Mayor"

Али Ахмети нема ништо против оставката на Заев

Ниту Али Ахмети, лидерот на ДУИ, нема ништо против оставката на Зоран Заев од премиерската функција, пренесува „Слободен печат“, повикувајќи се на висок функционер во партијата.

Доказ за тоа беше и присуството на новиот лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски на денешната средба на владините партнери Заев и Ахмети.

Се очекува Заев на средбата да го информира Ахмети дека иднава недела ќе замине од Владата и дека формирањето на новата влада се очекува до 15 јануари, како и тоа лидерот на ДУИ да се запознае со Ковачевски и да му го честита изборот за претседател на СДСМ. Нашиот соговорник од ДУИ вели дека Ковачевски, како иден мандатар, е во тек за спорот со Бугарија, дека е стабилно владејачкото мнозинство, така што повеќе нема пречки Заев да поднесе оставка, односно да остане на функцијата до средината на јануари за кога е најавен изборот на новата влада.

loading...

watch subbed anime. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

dubbed anime Dragon Ball (Dub)

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 141

animefreaks official website Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

anime freak tv AnimeFreak Tokyo Revengers (Dub)

Attack on Titan Season 3 (Dub)

tải go88