(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
(ВИДЕО) БОМБА НА МАРЈАН ЃОРЧЕВ: ВО БУГАРИЈА АКО СЕ ДЕКЛАРИРАТЕ ЗА МАКЕДОНЕЦ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАПИШЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ!
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
ВАКВИТЕ ЃУБРИЊА ПСИХОПАТСКИ ОПСЕДНАТИ СО ОМРАЗА КОН НАС ГИ РАСИПУВААТ БУГАРСКО МАКЕДОНСКИТЕ ОДНОСИ - Нешков: Македонизмот не е идеолошки, туку геополитички проект насочен против Бугарија
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
СЕ БЛИЖИМЕ НАКАЈ 8 000 ЗАГИНАТИ ОД КОРОНА А НА АНТИ ВАКСЕРИТЕ НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ ВО ГЛАВА!
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
КОГА СИ БРАНКОВИСТ ДО КОСКА И КОГА СИ НА ПЛАТЕН СПИСОК КАЈ КАМЧЕВ ВО СИСТИНА: НА АНДРЕЈ ПЕТРОВ МУ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ЗА ДА ОЦЕНИ ДАЛИ ЗАЕВ БИЛ ДОБАР ПРЕМИЕР
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
СДСМ: ПРАВО НА ГЛАС НА КОНГРЕСОТ ЗА НОВ ЛИДЕР НА 12-ТИ ДЕКЕМВРИ ИМА СЕКОЈ ЧЛЕН КОЈ ЌЕ СЕ РЕГИСТРИРА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПАНДЕМИЈА НА КОРОНА ВО ТИМОТ НА ТЕЛМА ТЕЛЕВИЗИЈА
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ
ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ - БЕСА МОЛИ ДА ВЛЕЗЕ ВО ВЛАДАТА: АРИЈАНТ ХОЏА СНИМЕН СО МУСА ЏАФЕРИ ВО СКОПСКО КАФУЛЕ

АЛО БАРДОВЦИ, ДАЈ БЕ ПАЗЕТЕ ЈА ТОА ОГРАДАТА ПАК НЕКОЈ ВИ НАПРАВИЛ ДУПКА: Мицкоски се заканува кривично на тие што ќе учествуваат во пописот

Изминатиот период гледаме еден циркус кој што се поврзува со пописот, а не би требало тоа да биде, не знаат ни самите што прават, тргни напред, врати се назад. Така што се создава уште поголема заблуда, недоразбирање и уште поголема недоверба помеѓу граѓаните за статистичката операција која што они треба да ја спроведат, односно за пописот. Така што тие можат да спроведат операција на сила која што ќе ја наречат попис, но таа операција што планираат да ја спроведат, според таа методологија и вака како што ја спроведуваат, можам да кажам дека нема да има абер од попис, и нема да имаат никаква врска со параметрите врз кои Македонија треба да се развива во иднина, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Македонското радио.

Мицкоски, е дециден дека ќе дојде момент кога директорот на Државниот завод за статистика, но и сите учесници во оваа политичка, а не статистичка операција, ќе понесат кривична и прекршочна одговорност.

-Според она кое што е наш став, и според она кое што е презентираново јавноста, директорот на Државниот завод за статистика треба да знае дека ќе дојде денот кога ќе се соочи со кривична одговорност за ова што го прави, заедно со Зоран Заев. Ова операција ќе биде се, само не статистичка, туку политичка операција и сите соучесници во оваа операција треба да се свесни дека во еден момент некој ќе ги испита нивните потези и ќе повика на кривична одговорност, а кај некои и прекршочна одговорност за тоа што го прават, кажа Мицкоски.

Во истото интервју тој ги нарече фашисти министерот Бојан Маричиќ и другите што ги спроведуваат одредбите од Препанскиот договор.

-Покрај тоа што се криминалци, покрај тоа што се мафијаши, се и фашисти. Со ова само ги потврдуваат нашите тврдења дека станува збор за група која што за жал има фашистички манири, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, запрашан околу наводната забрана за употреба на терминот македонски од страна на Бојан Маричиќ. Според него, единствен начин за да престане оваа состојба во која што денеска живеат граѓаните е да се порази власта.

loading...

AnimeDao: The Laws of the Universe: Part 0 anime episode Full online free at https://animedao.nl death note animedao

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

ANIMEFLIX: Attack on Tomorrow anime episode 23 online free at https://animeflix.nl anime flix app

Animepahe: Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) anime episode 24 online free at https://animepahe.cc anime to watch

Ultimate-guitar: https://www.ultimate-guitar.com/u/animeflixnl

Forum cs-cart: https://forum.cs-cart.com/user/143291-animefreak/