Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

АМАН БЕ ЛУЃЕ: Кумановец тепал струмичанки на концертот на Ацо Пејовиќ!

Концертот во Скопје на српскиот фолк пејач Ацо Пејовиќ, кој изминативе месеци е доста популарен во регионот поради отпеаните песни во филмот ,,Тома”, и покрај тоа што поминал во одлична атмосфера пред илјадници во публика, сепак бил одбележан и со немил настан.

Имено, на концертот кој се одржа во саботата во Арена Борис Трајковски, се случила тепачка, а полицијата морала да интервенира.
Како што информираат, во Полициска станица Карпош во 23.15 часот било пријавено дека тепачката настанала на концертот на Пејовиќ.

-По претходно недоразбирање бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу кумановецот Л.Д.П. (29) и струмичанките В.Т.Е (51) и И.Е. (27) – информираат од МВР.
При физичката пресметка, повозрасната струмичанка била турната од кумановецот.

Бил изготвен записник за констатиран прекршок по настанот.

Концертот на Пејовиќ беше долго најавуван во земјава. Тој дури дојде предконцертно да се дружи со македонската публика минатиот месец во трговски центар, а присутните го чекаа околу два часа. Потоа, правеа склекови и пееа од неговите песни, со цел да добијат гратис билет за концертот.

loading...

go88 hỗ trợ khách hàng

game sunwin online sunwin intelligent ông chủ nhà cái sunwin