Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество

Амбасада на САД: Tесно соработуваме со МВР, Случајот „Двојник“ не го коментираме

Американската амбасада соработува со МВР и другите институции, но не коментира истраги што се во тек, е ставот на Амбасадата на САД на прашање на „360 степени“ за нејзината позиција во случајот „Двојник“, за незаконското издавање пасоши со украден идентитет.

-Не коментираме истраги што се во тек, Амбасадата на САД има тесна соработка со МВР, како и со другите владини министерства и институции во Северна Македонија, за да се постигнат заедничките цели за спроведување на законот и владеење на правото, вклучувајќи регионална соработка за спроведување на законот и борбата против тероризмот – велат од Амбасадата на САД.

Од американската амбасада додаваат дека тие обезбедуваат техничка помош и поддршка за правосудните органи во државава за зголемување на капацитетот на правосудните органи и поуспешно спроведување на законите и владеење на правото.

„Во тесна соработка со министерствата за внатрешни работи и правда, Амбасадата на САД обезбедува техничка помош, форензика, обука и опрема за да се подобрат капацитетите за спроведување на законите и на правосудните институции. Овие активности придонесуваат за национална и регионална безбедност преку зајакнување на граничната безбедност, транспарентноста и можноста да се истражуваат и да се гонат корупцијата, тероризмот и случаите на организиран криминал – додаваат од американската амбасада.

На последната прес-конференција, министерот Оливер Спасовски потенцира дека „Двојник“ е меѓународна акција, на која нашата полиција работела со поддршка од Регионалната канцеларија за безбедност и истраги при Амбасадата на САД во Скопје, како и Генералниот секретаријат на Интерпол-Лион и Интерпол-Скопје.

Спасовски ја обвини опозицијата дека со објавување детали од истрагата направила обид за нејзино саботирање, обид за загрозување на работата на полицијата и стратегиските партнери и против државните интереси.

loading...

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

anime online The Rising of the Shield Hero (Dub)

My Hero Academia Season 2 Episode 22

Black Clover Episode 168

ANIMEFLIX Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 148

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 494