(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

Амбасадорот Атанасов се дружеше со Андреа и со тимот на МРТ во Букурешт: Тимот е европски!

Македонскиот амбасадор во Романија, Габриел Атанасов, на официјалната страница на Амбасадата објави фотографии од дружбата со нашата евровизиска претставничка Андреа, која гостуваше во Романија на тамошниот избор на песна за Евровизија.

Тој откри дека во Букурешт се дружел со Андреа, но и со тимот на нашата евровизиска делегација, шефицата Мери Попова, Александра Јовановска, како и композиторот Александар Масевски.

-Гостувањето на македонската претставничка на Евровизија на романската национална телевизија – TVR 1 претставуваше еден од посветлите моменти периодов. Нашата Андреа ја изведе својата песна “Circles” на изборот за песна со која Романија ќе се претстави во Торино.

Ми беше задоволство да поминам малку време во Букурешт со тимот на МРТВ предводен од шефицата на евровизиската делегација, Мери Попова, заедно со Александар Масевски и Александра Јовановска.

Тимот е европски, а амбасадата ѝ посакува среќа и успех на Андреа во Торино која ќе биде нашиот најдобар амбасадор на културата – порача Атанасов.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

sites to watch anime Record of Ragnarok

AnimeHeaven Spare Me, Great Lord!

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2 Episode 4

SK8 the Infinity (Dub)

One Piece (Dub)