Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
Отворени избирачките места, право на глас имаат 1 824 864 граѓани, се гласа од 7 до 19, сите ќе се проверуваат со фингерпринт
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ДИК: Досега гласале 10.653 лица кои се болни или во затвор кои по правило гласаат 1 ден пред денот на гласање
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ВМРО ДПМНЕ: УАПСЕН КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО, НУДЕЛ ПО 50е ЗА ГЛАС!
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
И ЗА ОВИЕ СЕ ШПЕКУЛИРА ДЕКА СЕ ВМРОВЦИ: Кривична пријава против две лица од Кочани за "повреда на слободата на определување на гласачите"
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
(ВИДЕО) ШОКАНТНО: МИЦКОВСКИ ФАТЕН КАКО КРШИ ИЗБОРЕН МОЛК, ОВА Е КРИВИЧНО ДЕЛО ЗА ШТО КАЗНАТА Е 3 ГОДИНИ ЗАТВОР!
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
ВНИМАВАЈТЕ - Отворен е лажен профил во име на Елизабета Пендаровска, се крадат податоци од граѓаните, се земаат и информации за кредитни картички
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
БРАВО - Гласањето на болните, немоќните, лицата со Ковид-19 и затворениците за локалните избори тече без проблем
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори
(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ДИК - Даштевски : Максимално сме подготвени за локалните избори

АКТИВИСТИТЕ НА НЕВЛАДИНАТА ЗАЕДНО МОЖЕМЕ ГО ПРИФАТИЈА АПЕЛОТ НА СТРУМИЧКИТЕ МЛАДИ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТИ СИТЕ ДА ПОМОГНАТ СО ПОЖАРИТЕ ВО ЗЕМЈАВА

Поаѓајќи од добро познатата народна поговорка која вели дека на луѓето треба да им се помогне тогаш кога им е најтешко, ние од Здружението на граѓани „Сите заедно можеме“ од Струмица го прифативме повикот од Локалниниот клуб на СДММ од нашиот град за помош и поддршка во справувањето со пожарите кои го зафатија малешевскиот регион.

За таа цел десет волонтери од нашето здружение вечерва заминуваат во подрачјето на селото Будинарци, за да бидат на располагање на одговорните лица кои се задолжени за справување со огнената стихија која се случува во атарот на ова населено место. Подготвени сме на такви чекори и во наредните денови, доколку за тоа има потреба, но ги повикуваме и сите останати добри луѓе да ни се придружат, прифаќајќи го апелот на ЛК на СДММ.

На тој начин ќе ја потврдиме вистинитоста која се содржи во името на нашето здружение. „Сите заедно можеме“

loading...

Senran Kagura: Ninja Flash Episode 12

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animeflv.uk: Watch Shakugan no Shana: Koi to Onsen no Kougai Gakushuu! animeflv Episode Full anime streaming

Crayon Shin-chan: Serious Battle! Robot Dad Strikes Back (https://animeflix.nl/m/Oz0V) Episode Full

Gab: https://gab.com/gogoanimebe

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/kissanimemx/1224900/