Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
Бочварски – Сабев: Ги разгледуваме можностите за авиолинија Скопје - Софија и либерализација на товарниот транспорт за трети земји
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ПРЕКУ ОВА БУГАРИЈА ИМА ДОНИРАНО СТОТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД ИЗМИНАТИВЕ 30 ГОДИНИ - Бугарија ќе субвенционира двојно повеќе студенти од Македонија
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ДОМ од Ѓорче Петров бара Владата да помогне да се среди просторот околу поранешната фабрика Купрум
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
ОВИЕ ЌЕ ЛЕТААТ И НАД НАШАТА ЗЕМЈА: Шест француски воени авиони Рафал пристигнаа во Грција, дел од зделката вредна 2,5 милијарди евра за кои Франција треба да и даде на Грција 6 нови и 12 користени воени авиони плус муниција и одржување
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
(ВИДЕО) ВО СРБИЈА СНИМЕНА СЕРИЈА ЗА СЈО И ОРЦЕ КАМЧЕВ - СЕ ВИКА ТАЈКУН, ВО ГЛАВНАТА УЛОГА АКТЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ДРАГАН БЈЕЛОГРЛИЌ
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
МИЦКОВСКИ БЕЗ ГРАМ ОСЕТ, ГО ЗЛОУПОТРЕБИ ПРАЗНИКОТ ВОДИЦИ ДА ЈА ЗАМАРА ЈАВНОСТА ЗА ПОЛИТИКА И НЕГОВАТА ОПСЕДНАТОСТ ЗА ВЛАСТ И МОЌ!
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви
Спасовски апелира: Граѓаните уште сега да ги сменат своите патни исправи, ако треба, за да се избегнат летните гужви

АМЕРИКА ПОЧНА ДА ЈА ТЕГНЕ ЗА УШИ СОФИЈА – Бугарски портали: Американскиот сенат го испитува „главниот олигарх на Борисов“, Пеевски

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Порталите Kapital.bg и Terminalno.com јавуваат дека Комитетот за домашна безбедност на Сенатот на САД го испитува пратеникот од МРФ Делијан Пеевски за обид да ги прикрие нелегалните плаќања преку посредници за да ангажира американски лобисти за да го подобри неговиот углед во САД. Комисијата истражува и лоби-фирма за можни прекршувања на законот за регистрација на странски агенти “.
Оваа изјава е дадена во резиме на 13 страници што лобистичката компанија „Александрија груп Интернешнл“ со седиште во Вашингтон го поднесе до Стејт департментот во име на Атанас, Пламен и Христина Бобокови. Документот, кој датира од крајот на август, содржи анализа на состојбата во Бугарија, истрагата против Бобокови и врските помеѓу Бојко Борисов, Делјан Пеевски и главниот обвинител Иван Гешев.
* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

„За да преживеат и да напредуваат, корумпираните посткомунистички режими како премиерот Бојко Борисов мора да ги контролираат не само владата, туку и судството, медиумите, но и другите лостови на моќ. Заедно со Иван Гешев и Делијан Пеевски, тие формираат криминално тројство кое контролирало голем дел од бугарското општество “, изјави за „Капитал“, Маршал Харис, управен партнер во„ Александрија груп Интернешнл “.

„Како главен олигарх на Борисов Пеевски, тој нема никаква морална или етичка грижа и не ги признава границите на законот. Неговите пипала се протегаат на секој агол на Бугарија, но не само тоа. „Нормално е тој залудно да се обидува да ја подобри својата репутација во САД и тоа е мафијашки дон и меѓународен криминалец“, изјавил Харис.

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

„Разбирливо е дека незаконските активности на Пеевски го привлекоа вниманието на американските власти“, рече поранешниот дипломат Маршал Харис.

Kapital.bg прати официјални прашања поврзани со овој предмет до портпаролот на Комитетот за внатрешни работи на американскиот Сенат Остин Олтенберг, но до овој момент не добиле одговор.

loading...

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime streaming GoGoAnime Tokyo Revengers (Dub)

anime websites GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

anime stream GoGoAnime Hunter x Hunter (2011)

anime sites GoGoAnime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

watch anime High School DxD