ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА ПО БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: НЕ Е ЧЕСНО ТРАНЗИЦИСКИ МАФИЈАШ ДА ДРЖИ ЛЕКЦИИ ЗА КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ, ТОЈ ПОСАКУВА ДА УМИРАМЕ НА РАТИ, АМА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА ЖИВЕЕ И ЌЕ ЖИВЕЕ И ЌЕ ОДИ НАПРЕД!
ОД БИХАЧКА РАСПАЛИЈА ПО БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: НЕ Е ЧЕСНО ТРАНЗИЦИСКИ МАФИЈАШ ДА ДРЖИ ЛЕКЦИИ ЗА КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ, ТОЈ ПОСАКУВА ДА УМИРАМЕ НА РАТИ, АМА МАКЕДОНСКАТА ДРЖАВА ЖИВЕЕ И ЌЕ ЖИВЕЕ И ЌЕ ОДИ НАПРЕД!
АЈДЕЕ, ПАНДОВ: ГОДИНИТЕ СО ГРУЕВСКИ НА ВЛАСТ БЕА ЗЛАТНИ ВРЕМИЊА ЗА МАКЕДОНИЈА, НИЕ ВМРО ДПМНЕ ТОА СЕ БОРИМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ!
АЈДЕЕ, ПАНДОВ: ГОДИНИТЕ СО ГРУЕВСКИ НА ВЛАСТ БЕА ЗЛАТНИ ВРЕМИЊА ЗА МАКЕДОНИЈА, НИЕ ВМРО ДПМНЕ ТОА СЕ БОРИМЕ ДА ГО ВРАТИМЕ!
КОСТАДИНОВ: МОИТЕ ЦЕЛИ ЗА СТРУМИЦА СЕ ЈАСНИ - СИЛНА ЕКОНОМИЈА, СИЛНА СОЦИЈАЛА, СПОРТСКИ И КУЛТУРЕН ЦЕНТАР
КОСТАДИНОВ: МОИТЕ ЦЕЛИ ЗА СТРУМИЦА СЕ ЈАСНИ - СИЛНА ЕКОНОМИЈА, СИЛНА СОЦИЈАЛА, СПОРТСКИ И КУЛТУРЕН ЦЕНТАР
КОСТАДИНОВ: ЌЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ АТРАКЦИИ ВО СТРУМИЦА
КОСТАДИНОВ: ЌЕ ИНВЕСТИРАМЕ ВО ТУРИСТИЧКИТЕ АТРАКЦИИ ВО СТРУМИЦА
ДЕНКО МАЛЕСКИ СО ОСУДА ЗА ЦРВЕНКОВСКИ И ИВАНОВ: Вака не зборуваат поранешни претседатели на држава
ДЕНКО МАЛЕСКИ СО ОСУДА ЗА ЦРВЕНКОВСКИ И ИВАНОВ: Вака не зборуваат поранешни претседатели на држава
СУГАРЕСКИ: Најдоброто за Прилеп, е концепт од граѓаните за граѓаните
СУГАРЕСКИ: Најдоброто за Прилеп, е концепт од граѓаните за граѓаните
ХРИСТО КОНДОВСКИ: 10 топ проекти за Битола
ХРИСТО КОНДОВСКИ: 10 топ проекти за Битола
(ВИДЕО) Заев на „Преспански Јаболкобер 2021”: Ние знаеме да го цениме и вреднуваме трудот на овоштарите и секогаш ќе бидеме на страната на земјоделците
(ВИДЕО) Заев на „Преспански Јаболкобер 2021”: Ние знаеме да го цениме и вреднуваме трудот на овоштарите и секогаш ќе бидеме на страната на земјоделците

Американската амбасадорка Брнз во работна посета на „Алкалоид“

Делегација од Амбасадата на САД предводена од амбасадорката Кејт Мери Брнз оствари работна посета на „Алкалоид“ АД Скопје, информираа денеска од компанијата.

За време на посетата, велат од „Алкалоид“, високите дипломатски претставници биле запознаени со резултатите од работењето на компанијата, нејзините пласмани и производните операции, а биле презентирани и инвестициите кои „Алкалоид“ континуирано ги реализира низ годините, како и извозните активности.

Акцентот на посетата бил ставен на долгогодишната успешна соработка на компанијата со Соединетите Американски Држави, каде ,,Алкалоид АД“ Скопје во 2005 година основаше своја подружница со седиште во Њу Олбани, Охајо.

На ваквиот деловен потег, додаваат од „Алкалоид“, му претходела успешна деловно-техничка соработка со реномирани компании од САД, трасирани пред повеќе од 5 децении.

Во моментов, „Алкалоид“ е партнер од избор на неколку реномирани американски фармацевтски компании со кои има различни форми на соработка, како лиценцно производство, маркетиншко застапување и авторизации за дистрибуција на нивните производи.

loading...

Website https://animekisa.in: Watch The Chronicles of Rebecca animekisa Episode Full animes online

Gilgamesh (Dub) (https://aniwatch.pro/m/7veB) Episode 26

GoGoAnime: One Piece: Django's Dance Carnival anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime kissanime tv

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/animeflixnl

Able2know: https://able2know.org/user/gogoanimelol/