КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Министерството за надворешни работи со осуда на говорот на омраза во Народното собрание на Бугарија
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз
Скопје и Софија ги поставија „црвените линии“ за старт на преговорите, на потег сега е Париз

АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС СПРЕМА ЖЕСТОКИ САНКЦИИ ЗА РУСИЈА КОИ ЌЕ ЈА УНИШТАТ РУСКАТА ЕКОНОМИЈА, СЕ ПЛАНИРА И ИСФРЛАЊЕ НА РУСКИТЕ БАНКИ ОД МЕЃУНАРОДНИОТ ТЕК НА ПАРИТЕ СВИФТ

Американските сенатори од власта и од опозицијата здружено работат на закон за санкции кон Русија со цел да ја казнат Русија за агресијата кон Украина.

Се планира меѓу другото и исфрлање на Руските банки од меѓународниот тек на парите SVIFT. Забрана за проектите северен поток 2 е еден од начините со кои овој закон ќе удри врз главниот приход на РУсија а тоа е гасот.

Демократите сметаат дека овие санкции треба да се изгласаат сега а да стапат во сила на денот на руската инвазија со тоа Русија ќе биде превентивно предупредена што ја чека ако ја нападне украина.

Америка е најголем потрошувачки пазар заедно со ЕУ и светските компании кои нема да се придржуваат до овие санкции ќе го изгубат ЕУ и САД пазарот што никој нема да смее да си дозволи.

КУповната моќ на САД и ЕУ е 100 пати поголема од куповната моќ на Русија, Кина, Индија, ЈУжна Америка, Африка Азија итн итн…

Линк до целата сторија на Yahoo News.

loading...

go88 êm

kéo sunwin