Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
Милевски: Децата пред се, училиштето во Косоврасти реновирано според најнови стандарди
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
СО БУГАРИЈА ГОВОРИМЕ ДВА СЛИЧНИ, НО РАЗЛИЧНИ И МЕЃУНАРОДНО ПРИЗНАТИ ЈАЗИЦИ, Ѝ ОДГОВОРИ ЗАЕВ НА МИЗРАХИ
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) Министерот Спасовски оддаде почит на четворицата македонски бранители во чија чест беше откриено спомен обележје во Берово
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
(ВИДЕО) ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ТЕМА ДАЛИ СЕ ТЕТОВЧАНИ ЦИЦИИ?
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
ОДЛИЧНИ ВЕСТИ - Заев на Економски Форум во Скопје: „Во првите пет месеци потпишавме 15 договори за инвестирање“
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
БРАВО - Министерот за правда Маричиќ доби поддршка и охрабрување од евроамбасадорот Гир кој оцени дека досегашната работа на Министерството за правда е во вистинска насока и дека динамиката на реформи е добра
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
ТОП 10 НАЈГЛУПИ ТЕЗИ НА ВМРОВЦИТЕ ЗА ВЕТОТО ОД БУГАРИЈА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА
БРАВО - ОПШТИНА ГАЗИ БАБА ВТОРА НАЈТРАНСПАРЕНТНА ОПШТИНА ВО ДРЖАВАТА

АНАСТАСОВ: Денеска со премиерот Заев и министерот Бектеши ги посетивме двата столба на пробиштипската економија, фабриката за акумулатори „ТабМак“ и рудникот „Булмак 2016“

Денес во посета на општина Пробиштип е премиерот на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со вице премиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за економија, Крешник Бектеши.

Ги посетивме двата столба на пробиштипската економија, фабриката за акумулатори „ТабМак“ и рудникот „Булмак 2016“. Тие се пример во државата и во регионот, како во време на пандемија да се работи профитабилно, со зголемено производство, зголемен број на вработени и повисоки плати. Истовремено, тука мора да ја споменеме и поддршката од Владата кон странските инвеститори, која е еден од клучните елементи за постигнување на овие резултати.

Општина Пробиштип во наредниот период, со поддршка од Владата, ќе го реализира проектот за доведување и приклучок на техничка вода, за кој се обезбедени средства и кој значително ќе ги подобри условите за работа на компаните кои се лоцирани во индустриската зона „Неокази“.

loading...

AnimeHeaven sites like animeheaven: My Hero Academia 2 Episode 25

AniWatch dubbed anime: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 7