Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Највисокото раководство на СДСМ вечерва ќе го разгледува францускиот предлог, Богоев пред седницата на раководството на СДСМ: Сега е клучно ВМРО-ДПМНЕ да се вразуми и да се обединиме како држава
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
Ковачевски: Нашите забелешки дека историските прашања и протоколот не може да бидат дел од преговарачката рамка се содржани во новиот предлог
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) ЕФТОВ: НЕ СМЕЕМЕ ДА ИЗБРЗАМЕ И ДА ГО ОДБИЕМЕ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, ТОА ЌЕ БИДЕ КАРДИНАЛНА ИСТОРИСКА ГРЕШКА
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
(ВИДЕО) Денеска општина Кавадарци им ги доделени решенијата на 16 невработени лица се ангажирани за извршување на општо корисна работа
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Денеска во својот кабинет градоначалникот Митко Јанчев оствари средба со претседателот на Занаетчиската комора на Македонија, Агрон Фазлији
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Модифицираниот француски предлог од утре на увид пред јавноста
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
Ковачевски: Имаме план и стратегија која очигледно дава резултати
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв
БРАВО: Бесплатен паркинг на затворените паркиралишта на ЈП „Градски паркинг“ Скопје при дарување крв

АНАСТАСОВ: Општина Пробиштип во изминатиот период реализираше повеќе проекти за подобрување на условите во згрижување на дечиња од предучилишна возраст

ℹ️ Вечерва заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска присуствувавме на одбележувањето на 48-от патрон празник за ЈОУДГ “Гоце Делчев” Пробиштип.
✅ Општина Пробиштип во изминатиот период реализираше повеќе проекти за подобрување на условите во згрижување на дечиња од предучилишна возраст, со отварање на нова детска градинка во населба Калниште, доградба на објектот “Срничка”, промена на столарија со енергетски ефикасни прозорци и врати, поставување на фотоволтаици, како и опремување на сензорна соба во објектот “Изворче” во Злетово, за кој следи и комплетна промена на кровната конструкција и енергетски ефикасна фасада, како и уредување на дворот со детски реквизити и урбана опрема.
➡️ Општина Пробиштип во моментот изготвува проект за отворање на детска градинка во населба Пробиштип, со што комплетно ќе се реши прашањето за згрижување на дечиња од предучилишна возраст.
👏 Честитки за сите дечиња и вработени за вечерашната претстава, но и за целата грижа и воспитание кои ги пружат, за сите изминати и идни генерации кои ќе следат.
✅ Општината ќе продолжи и во иднина да работи за подобри услови во делот на детската заштита.

loading...

tại go88 về oppo go88 khoá tài khoản Link vào Go88 club APK cho Android, iOS

bảng tài xỉu sunwin download game sunwin sunwin pro plus kang seok