Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
Лукаревска: Поголем број кандидатки на локалните избори
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
БОМБА НА ПОРТАЛОТ А1ОН - ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА СЕ СПРЕМАЛ ДА БЕГА: Камчев ги распослал парите по фирми во 6 земји во светот, но фирмите во земјава ги ставил под хипотека!
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
Премиерот Заев на работен појадок со амбасадорите на земјите од Вишеградската Група: Благодарност за земјите од В4 за нивната силна поддршка за проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА Е КРИМИНАЛ НА ДЕЦЕНИЈАТА: Фирми земале кредити од еден и пол милион евра иако имале само еден вработен!!!
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
Скопје на плус 40 степени: Граѓани колабираат во автобус, на пазар, во Итна помош и по 100 повици
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
(ВИДЕО) Вистинска градежна експанзија се случува во општина Кавадарци: Се реконструира улица „Ресавска“ во Кавадарци
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
ЈОВАНОСКИ: Најостро го осудувам дискриминаторскиот однос на менаџментот и вработените во спортско-рекреативниот центар „Маркови кули“, кон наши сограѓани од ромската етничка заедница
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод
Тензии во Црното Море: Руски истрели кон британски воен брод

Андов за Камчев: Во затворот постои куќен ред и нема привилегирани „гости“ без разлика кои се и што се

„Немам намера да ги коментирам изјавите и ставовите на адвокати. Тоа си е нивна работа што ќе кажуваат. Институциите си ја вршат својата работа. Во затворот постои „куќен ред“ и нема привилегирани без разлика кои се и што се, изјави за „24 Инфо“, Филип Андов, директорот на затворот „Скопје“ по денешната прес-конференција на член на раководството на ВМРО ДМПНЕ, Тони Менконовски кој е бранител на притворениот бизнисмен Орце Камчев.

Иако причина за прес конференцијата беше фамозната белешка од АНБ и нејзино интерпретирање од страна на Јавниот обвинител за организиран криминал, Вилма Рускоска, Менкиновски не ја пропушти прилика уште еднаш да се наврати на веќе изнсените обвинувања во јавноста дека неговиот клиент Камчев во притворското одделение во затворот „Скопје“ познат како „Шутка“ пет дена не добивал вода ниту за пиење, ниту за технички потреби !?

На ваквите обвинувања тогаш се огласија од „Шутка“ да ги демантираат прозивките упатени на нивна адреса, а за повторените „приказни“ немаат што да додадат.

-Кажавме тогаш и сега ќе повторам дека чиста вода за пиење и за технички потреби има во сите затворски одделенија, па и во тоа каде престојува Камчев. Како сите притворени лица така и тој има период во денот кога излегува на прошетка во кругот на затворот. Во посета на затворот беа Народниот правобранител и од Хелшинскиот комитет и се уверија дека се почитуваат основните човекови права на лицата кои се сместени во затворските одделенија – додава Андов.

loading...

KissAnime anime: Attack on Titan Season 3 Episode 12

GoGoAnime gogoanime 19: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 1 (https://gogoanime.be/m/nMPg/ep-1)