ЗАЕВ ЈА ПРОМЕНИ ПРОФИЛНАТА ФОТКА НА ФЕЈСБУК!
ЗАЕВ ЈА ПРОМЕНИ ПРОФИЛНАТА ФОТКА НА ФЕЈСБУК!
ФОТКА МЕЛЕМ ЗА ДУША, ОФ ОФ ОФ ОФ ОФ, ЧАО НАЧАЛНИЧЕ, ПА ДА НАМ СЕ ВРАТИШ ОПЕТ!!!
ФОТКА МЕЛЕМ ЗА ДУША, ОФ ОФ ОФ ОФ ОФ, ЧАО НАЧАЛНИЧЕ, ПА ДА НАМ СЕ ВРАТИШ ОПЕТ!!!
ПРАВДАТА ПОБЕДИ! ИМА ПРАВДА! ВИНОВНИ СЕ! МИЈАЛКОВ ДОБИ КАЗНА ЗАТВОР 12 ГОДИНИ, ЈАНКУЛОВСКА 4 ГОДИНИ, ГРУЈЕВСКИ 15 ГОДИНИ, ЈАКИМОВСКИ 6 ГОДИНИ, БОШКОВСКИ 15 ГОДИНИ!
ПРАВДАТА ПОБЕДИ! ИМА ПРАВДА! ВИНОВНИ СЕ! МИЈАЛКОВ ДОБИ КАЗНА ЗАТВОР 12 ГОДИНИ, ЈАНКУЛОВСКА 4 ГОДИНИ, ГРУЈЕВСКИ 15 ГОДИНИ, ЈАКИМОВСКИ 6 ГОДИНИ, БОШКОВСКИ 15 ГОДИНИ!
Заев: Опозицијата да понесе одговорност за искажаните лаги и обвинувања за случајот Мијалков
Заев: Опозицијата да понесе одговорност за искажаните лаги и обвинувања за случајот Мијалков
Заев до Николоски: Се плашевте името да му го изговорите на Мијалков
Заев до Николоски: Се плашевте името да му го изговорите на Мијалков
НАЧАЛНИКОТ УШТЕ Е СТРАВ И ТРЕПЕТ - ДРАМА НА ПОЧЕТОКОТ НА ЧИТАЊЕТО НА ПРЕСУДИТЕ ЗА МИЈАЛКОВ И ЈАНКУЛОВСКА - ОД ТРЕМА, СУДИЈАТА ТУФЕГЏИЌ ГО ИЗГУБИ ГЛАСОТ И НЕ МОЖЕШЕ ДА ЧИТА, ПА КОЛЕШКАТА МОРАШЕ ДА ГО СПАСУВА!
НАЧАЛНИКОТ УШТЕ Е СТРАВ И ТРЕПЕТ - ДРАМА НА ПОЧЕТОКОТ НА ЧИТАЊЕТО НА ПРЕСУДИТЕ ЗА МИЈАЛКОВ И ЈАНКУЛОВСКА - ОД ТРЕМА, СУДИЈАТА ТУФЕГЏИЌ ГО ИЗГУБИ ГЛАСОТ И НЕ МОЖЕШЕ ДА ЧИТА, ПА КОЛЕШКАТА МОРАШЕ ДА ГО СПАСУВА!
БРАВО - Протест на историчари од Белград, Загреб, Љубљана... против бугарската злоупотреба на македонската историја
БРАВО - Протест на историчари од Белград, Загреб, Љубљана... против бугарската злоупотреба на македонската историја
ВО ЖИВО - СУДОТ ГИ ПРЕСУДИ ЗА ВИНОВНИ ОБВИНЕТИТЕ ЗА ТАРГЕТ ТВРДИНА, СЕ ЧЕКА ДА ВИДИМЕ КОИ ЌЕ БИДАТ КАЗНИТЕ!!!
ВО ЖИВО - СУДОТ ГИ ПРЕСУДИ ЗА ВИНОВНИ ОБВИНЕТИТЕ ЗА ТАРГЕТ ТВРДИНА, СЕ ЧЕКА ДА ВИДИМЕ КОИ ЌЕ БИДАТ КАЗНИТЕ!!!

АНГЕЛА МЕРКЕЛ МУ ГИ ИСТРГНА УШИТЕ НА БОЈКО БОРИСОВ – Германија за меморандумот од Бугарија: Билатералните проблеми не треба да се во преговарачката рамка

Германија, која претседава со Европската Унија, смета дека билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Унијата.

Нивната амбасадорка во земјава, Анке Холштајн, коментирајќи го меморандумот што Бугарија го испрати до земјите членки на ЕУ во врска со односите со Северна Македонија, пред најавената прва меѓувладина конференција вели дека во суштински интерес на Бугарија е да не се блокира овој процес.

„Бугарија овие барања им ги има кажано на другите земји членки на почетокот на август. Ние, и според моите сознанија, сите други земји членки се на мислење дека билатерални проблеми не треба да се ставаат во преговарачката рамка и дека билатералните проблеми треба да се решаваат билатерално. Бугарија секогаш беше голем поддржувач на европското придвижување на регионот, вклучувајќи ја и Северна Македонија. Во суштински интерес на Бугарија е да не се блокира процесот за проширување на Европската Унија во овој регион“,

вели амбасадорката Холштајн во неделното интервју на Радио слободна Европа.

Германската амбасадорка во земјава се надева дека земјите членки ќе постигнат договор за преговарачката рамка и дека одржувањето на првата меѓувладина седница, како заедничка цел меѓу Германија и Северна Македонија, ќе се случи во декември.

„Во делот на политиката за проширување, одржувањето на првата меѓувладина конференција, односно официјалниот старт на разговорите за проширување со Северна Македонија, е нашата голема цел, која е заедничка цел и на Германија и на Северна Македонија. Треба во рамките на Европската Унија да се договориме во однос на преговарачката рамка за која моментално се дискутира во Брисел, кога ќе се постигне договор за тоа, може да дадеме и датум за првата меѓувладина конференција и се надеваме дека тоа ќе се случи во декември“,

вели Холштајн во интервјуто.

Во меморандумот, официјална Софија посочува дека главните отворени прашања помеѓу неа и Скопје се јазикот, заедничката историја и малцинските прашања, и притоа обвинува за наводна „државна антибугарска идеологија“. Бугарија ги повикува властите во Скопје да „раскинат со идеолошкото наследство од комунистичка Југославија“, што според Бугарија било причина за „етничкиот инженеринг“ во Северна Македонија.

Бугарија до ЕУ: Во С Македонија има државна антибугарска идеологија, македонскиот јазик е дијалект на бугарскиот

Од Владата вчера истакнаа дека тврдењата и изјавите што содржат навреди не водат кон пријателство и посочија дека Договорот за пријателство, добрососедство и соработка создава правна рамка и нуди инструменти за менаџирање на билатералните прашања.

loading...

The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview at website https://funimationfree.com funimation one piece dub

Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12 at website https://gogoanime.be go go go anime