МЕДИСКА БОМБА: ИНФОМАКС СЕ СКАРАЛЕ СО МИЦКОВСКИ, ПОЧНАА ДА ГО РЕБРАТ СО ПАЛЧО, НАВОДНО СЕ СКАРАЛЕ ОКОЛУ ФИНАНСИИ
МЕДИСКА БОМБА: ИНФОМАКС СЕ СКАРАЛЕ СО МИЦКОВСКИ, ПОЧНАА ДА ГО РЕБРАТ СО ПАЛЧО, НАВОДНО СЕ СКАРАЛЕ ОКОЛУ ФИНАНСИИ
(ВИДЕО) Заменик народен правобранител, Јован Андоновски: Неколку дена во МОШ БАР се собираа пари за помош на Украина
(ВИДЕО) Заменик народен правобранител, Јован Андоновски: Неколку дена во МОШ БАР се собираа пари за помош на Украина
ШОКАНТНО: СЕСТРАТА НА ЕДЕН ОД ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА АФЕРАТА ПЛАЦЕВИ ВО ДЕЛЧЕВО Е ЛИЧНА СЕКРЕТАРКА НА МИЦКОВСКИ, ПОРТПАРОЛКАТА МАРИЈА МИТЕВА Е ВНУКА НА ЕДЕН ОД УАПСЕНИТЕ
ШОКАНТНО: СЕСТРАТА НА ЕДЕН ОД ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА АФЕРАТА ПЛАЦЕВИ ВО ДЕЛЧЕВО Е ЛИЧНА СЕКРЕТАРКА НА МИЦКОВСКИ, ПОРТПАРОЛКАТА МАРИЈА МИТЕВА Е ВНУКА НА ЕДЕН ОД УАПСЕНИТЕ
МИРЧЕВСКИ ЗАСРАМИ СЕ: КАНАЛ 5 РЕШИЛА ДА СТАНУВА СИТЕЛ И ТОА ОД ЦРНИТЕ ГРУЕВИСТИЧКИ ВРЕМИЊА?!
МИРЧЕВСКИ ЗАСРАМИ СЕ: КАНАЛ 5 РЕШИЛА ДА СТАНУВА СИТЕЛ И ТОА ОД ЦРНИТЕ ГРУЕВИСТИЧКИ ВРЕМИЊА?!
ОД КАБИНЕТОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Извештајот на Државниот завод за ревизија за 2020 година е уште една потврда за успешното и транспарентно работење и менаџирање на Собранието, во согласност со законските прописи
ОД КАБИНЕТОТ НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Извештајот на Државниот завод за ревизија за 2020 година е уште една потврда за успешното и транспарентно работење и менаџирање на Собранието, во согласност со законските прописи
НИКОЈ НЕ САКА ДА СЕ ЖЕНИ И ДА ПРАВИ ДЕЦА, СИТЕ УДРИЈА НА ХЕДОНИЗАМ: За 3.418 лица е помал бројот на живородени деца од бројот на починати
НИКОЈ НЕ САКА ДА СЕ ЖЕНИ И ДА ПРАВИ ДЕЦА, СИТЕ УДРИЈА НА ХЕДОНИЗАМ: За 3.418 лица е помал бројот на живородени деца од бројот на починати
(ВИДЕО) Легендарниот македонски актер Димче Мешковски ги минува пензионерските денови во САД
(ВИДЕО) Легендарниот македонски актер Димче Мешковски ги минува пензионерските денови во САД
Комерцијална банка во понеделник ќе започне со исплата на пензиите за мај
Комерцијална банка во понеделник ќе започне со исплата на пензиите за мај

АНГЕЛОВ: ОВАА ГОДИНА СО ПОМОШ НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ЌЕ ГИ ПРЕЧЕКАМЕ ПОЖАРИТЕ ПОСПРЕМНИ, ОСОБЕНО ОНА ШТО БЕШЕ НАЈГОЛЕМ ПРОБЛЕМ А ТОА Е КОМАНДУВАЊЕТО СО СИТЕ РЕСУРСИ ВО ВРЕМЕ НА ПОЖАР

– Американската амбасада ни помогне да го подобриме кризниот менаџмент во време на пожари и слични елементарни непогоди, правевме неколку симулации, бевме во посетана САД, не посетија многу експерти и сега оваа сезона на пожари ќе ја пречекаме во подобра кондиција од минатата година.

Главен проблем лани беше што имаше доволно пожарникари и опрема но не можевме добро да командуваме со сите тие ресурси затоа што немаше систем на кризен менаџмент, се случуваше локалните преставници на ЦУК да треба да командуваат со 1000 луѓе од разни сектори а тие немаат такво искуство и знаење да командуваат со толку луѓе и се случуваше хаос и застој што не чинеше многу скапо со штетите од пожарите.

Јас тоа лани пробав да го решам така што праќав на терен старешини команданти на специјални единици кои знаат да командуваат со голем број на луѓе но тоа беше ад хок решение затоа што тие команданти немаа правни овластувања за тоа како да командуваат со сите тие луѓе на терен, тоа беше импровизација.

Генерал Ангелов шеф на ЦУК.

loading...

anime to watch. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Bleach

4Anime The Strongest Sage with the Weakest Crest Episode 4

My Hero Academia Season 5 (Dub)

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

One Piece Episode 1005