(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
(ВИДЕО) ЗАЕВ: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина
Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Претседателот Пендаровски се обрати на 20.состанок на високо ниво во организација на Меѓународниот центар Низами Ганџави
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
Вицепремиерот Николовски на средба со извршната директорка на Канцеларијата на ООН за борба против дрога и криминал, Вали: Напредокот е препознаен и оттаму и поддршката од меѓународните партнери за бескомпромисна борба против корупцијата
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ
ПОЛЕКА СО АРОГАНЦИЈАТА КОЛЕГИ - ПОЛИТИЧАРИТЕ СЕ 100 ПАТИ ПОХРАБРИ, ПОРАБОТЛИВИ, ПОЧЕСНИ И ПОПАМЕТНИ ОД НОВИНАРИТЕ
СУГАРЕВЦИ - ПРЕКРАСНО СЕМЕЈСТВО НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП
СУГАРЕВЦИ - ПРЕКРАСНО СЕМЕЈСТВО НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРИЛЕП
Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
Посакувам оваа сезона на берба на јаболка да биде бериќетна и успешна- Арјанит Хоџа, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО СМЕ НАЈСИРОМАШНИ ВО ЕВРОПА - 30 ГОДИНИ СИ ПАТИМЕ ОД ВАКВИ ТВ ПРОСТИТУТКИ СПРЕМНИ БЕЗ СРАМ ДА ИМ ПРАВАТ ТВ ФЕЛАЦИО НА МАФИЈАШИ
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари
ЗАЕВ СИ ГО ИСПОЛНИ ЗБОРОТ, УШТЕ 1500 ДЕНАРИ И ЌЕ СТИГНЕМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА: ПРОСЕЧНАТА НЕТО-ПЛАТА ПОРАСНА ЗА 4,8 ОТСТО Во јули изнесувала 28.540 денари

АНГОВ: Почитувани мои сограѓани, За еден месец Владата на Република Северна Македонија предводена од Премиерот Зоран Заев, одобри вкупно 92.6 милиони денари за Дојран!

Сето ова ја покажува големата грижа за Дојранското Езеро и за животната средина.
🟢 Со одлука на Влада на РСМ, одобрени се 30 милиони од Буџетот за 2020 година – за подобрување на квалитетот на водата на Дојранското Езеро и екосистемот на езерото
🔵 Во Буџетот за 2021 година, испланирани се дополнителни 40 милиони денари за подобрување на квалитетот на водата на Дојранското Езеро и екосистемот на Езерото
🟡 Со одлука на Влада, односно со ребалансот одобрени се 5 милиони од Буџетот, за целосно завршување на канализационата мрежа во с.Фурка
🟣 Со одлука на Влада, 2.7 милиони денари од Буџетот на РСМ се одвоени за поставување на главниот канализационен крак во с.Црничани
🔵Во Буџетот за 2021 година, одвоени се 15 милиони денари за реконструкција на прочистителна станица во Нов Дојран, реконструкција која ќе значи заштита на Дојранското Езеро и решавање на деценискиот проблем
✳ Голема благодарност до Премиерот Зоран Заев и Владата ✊, вака се покажува грижата за нашиот бисер и животната средина👊👊👊

loading...

Explorer Woman Ray (https://twistmoe.net/m/wMMq) Episode Full

AnimeTV: VS Knight Lamune & 40 Fire anime episode 26 online free at https://animetv.cc anime tv darling in the franxx

https://kissanime.mx kimetsu no yaiba kissanime

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

Hulkshare: https://www.hulkshare.com/kissanimemx

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/sjtr