(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) УБАВ ДЕН ДЕНЕСКА: ДОДЕКА ВЛАДИНАТА ДЕЛЕГАЦИЈА СЕ ПОКЛОНУВАШЕ НАД ГРОБОТ НА КИРИЛ И МЕТОДИЈ ВО ЦРКВАТА СВЕТИ КЛЕМЕНТЕ ВО РИМ, МПЦ ДОБИ АВТОКЕФАЛНОСТ ВО СКОПЈЕ
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Заедничка литургија на МПЦ-ОА и СПЦ во соборниот храм „Св. Климент Охридски“ во Скопје
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа
Ковачевски: Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ е достоен продолжувач на визијата и просветителското дело на светите браќа
Средба во ДАВОС на претседателот Пендаровски со францускиот економист Жак Атали
Средба во ДАВОС на претседателот Пендаровски со францускиот економист Жак Атали
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј
Честитка од претседателот Пендаровски по повод 24 Мај, Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј
(ФОТО) МВР СО ПОЛНИ РАЦЕ РАБОТА: Пронајдена дрога при претрес во Скопје, Пронајден хероин, Приведени две лица од Куманово, Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад
(ФОТО) МВР СО ПОЛНИ РАЦЕ РАБОТА: Пронајдена дрога при претрес во Скопје, Пронајден хероин, Приведени две лица од Куманово, Кривична пријава за загрозување на животната средина и природата со отпад
Ковачевски до МПЦ-ОА: Со особена грижа и верност ги чуваме заветите на Светите Кирил и Методиј
Ковачевски до МПЦ-ОА: Со особена грижа и верност ги чуваме заветите на Светите Кирил и Методиј
(ВИДЕО) ДЕНЕСКА Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД - Српскиот Патријах обзнани среде Скопје – СПЦ прифаќа Автокефалност за МПЦ!
(ВИДЕО) ДЕНЕСКА Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД - Српскиот Патријах обзнани среде Скопје – СПЦ прифаќа Автокефалност за МПЦ!

АНЃУШЕВ Е НАШИОТ ИЛОН МАСК – „БРАКО“ ПРОИЗВЕДЕ РЕВОЛУЦИОНЕРНО ВОЗИЛО Новата „зелена машина“ е единствена во светот (ФОТО)

Произведено во погоните на „Брако“ од Велес, неделава пред светот беше презентирано најновото возило од брендот „Green machines“.

Новиот „GM400ze“ е целосно електрично возило со револуционерни функционалности коишто дополнително придонесуваат кон остварување на еколошката агенда на брендот и компанијата.

– Деновиве, серијата 400, се збогати со ново, целосно електрично возило. GM400ze RS, од сите други возила од овој тип во светот се разликува по имплементираниот револуционерен систем за кружење на воздухот којшто не само што ги зголемува перформансите на вшмукување, туку и капацитетот за филтрирање на прав, што ги прави машините двојно помоќни во споредба со сегашниот модел на дизел 400, а бројот на издувни ПM честички е намален за три пати. Технолошки современи, иновативни и еколошки, машините се специјализирани за одржување на хигиена на надворешни површини, пешачки зони, плочници, улици и трговски центри. „Брако“ од Велес, во чија сопственост е „Green machines“, континуирано го збогатува портфолиото на брендот со нови производи кои се толку уникатни што во основа е невозможно да се споредат една со друга – велат од компанијата.

Компанијата „Green machines“, која од октомври 2019 година е во сопственост на велешки „Брако“, има долгогодишна традиција во областа на производството на технолошки напредни и иновативни машини за одржување на хигиената во урбани средини и важи за глобален лидер со врвна репутација.

Пред само една година компанијата го презентираше револуционерното и прво возило за одржување на хигиена на хидрогенски погон. Возилата произведени во Велес се извезуваат и продаваат речиси низ целиот свет од Лондон до Сингапур.

„Брако“ е една од најнапредните технолошки компании и се вбројува меѓу најголемите извозници со дури 95 отсто од производството наменето за странските пазари. Благодарение токму на ваквото деловно работење, компанијата и покрај предизвиците и неизвесностите наметнати од ковид-пандемијата успеа континуирано да го зголемува производството и приходите, а во своите погони да отвори близу 140 нови работни позиции.

loading...

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

english dubbed anime Attack on Titan Season 3 Part 2

AnimeFreak Hunter x Hunter (2011) (Dub)

My Hero Academia (Dub) Episode 8

anime stream AnimeFreak JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)