ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
ЦЕНТАР ЌЕ ИЗДАВА И ОДОБРЕНИЈА ЗА ВРШЕЊЕ ДЕЈНОСТ НАДВОР ОД ДЕЛОВЕН ПРОСТОР
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Битиќи на трибината „Најдоброто за нашата општина“: Креираме нови и добро платени работни места, две нови инвестиции во Битола до крајот на годината
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
Вучиќ на 28 и 29 јули на Економски форум во Скопје
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
СКОПЈЕ ДОБИВА ЛЕГАЛНИ ЅИДОВИ ЗА СЛОБОДНО КОРИСТЕЊЕ НА УЛИЧНИТЕ УМЕТНИЦИ
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
(ВИДЕО) Заев и Бочварски на стартот на реконструкцијата на патот преку националниот парк „Галичица“: После 50 години се обновува патната врска која ги поврзува убавините на Преспа и Охрид
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
СПАСОВСКИ: Кога ја презедовме власта одлучивме храбро да ги решавме проблемите, наместо да владееме популистички
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
БРАВО - Од понеделник започнува закажување вакцинација во домашни услови
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод
ТРАГЕДИЈА ВО ХРВАТСКА: Десетмина загинати и 45 повредени во несреќата на косовскиот автобус кај Славонски Брод

Анѓушев: Македонија доби 3 милиони долари од арбитражата за Фени Индустри

Кочо Анѓушев, поранешниот вицепремиер за економски прашања, рече дека Македонија добила 3 милиони долари како обештетување од арбитражата што државата ја доби против поранешните сопственици на комбинатот Фени Индустри кој преку стечајна постапка беше продаден на нова компанија.

– Тие покренаа арбитража против државата во Вашингтон и тие таа арбитража ја загубија. Тоа е прва арбитража што државата успешно ја доби и не само што ја доби, туку и доби и надокнада од три милиони долари од претходните сопственици заради судската постапка, клеветите итн, Тоа е малку познато кај нас, рече Анѓушев во интервјуто во емисијата „Само Вистина“.

Ова бизнисменот и професор на машинскиот факултет го откри во контекст на обвинувањата на негова адреса дека имал личен интерес од спроведувањето на стечајот на актуелниот Еуроникел Индустри.

loading...

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE. One Piece: Glorious Island Episode 1

https://wcostream.cc paw patrol wcostream. Suzuka (Dub) Episode 26

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. Spirit Warrior Episode 3