Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
Интервју со Рафајловски: Одлуката на РКЕ за цената на струјата нема да предизвика голем удар врз потрошувачите и ќе ја задржи социјалната стабилност
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
АД ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ОД 48Е/МWh, ЦЕНИТЕ НА БЕРЗИТЕ ДОСТИГНУВААТ ДО 360Е/MWh
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
(АУДИО) Нефи Усеини пцуе новинарка која го прашува за „спорни“ тендери, ЗНМ го осуди испадот
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
Заменик министер Алиу: Мирното решавање на конфликтите е предуслов за развој на здрава средина
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
ПРИ СУДАР НА ВОЗ СО КАМИОН ВО МИСУРИ, САД, ЗАГИНАА ТРОЈЦА А РАНЕТИ СЕ 50 ПАТНИЦИ
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
(ВИДЕО) Посета на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и деканот на Факултетот за безбедност, Никола Дујовски на кампот за обука во Лазарополе
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Почна обележувањето со ладна пластика на пешачките премини на сообраќајниците во Автокоманда
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ
Претседателот на Собранието Талат Џафери, оствари средба со европратениците, членови на Мешовитиот парламентарен комитет – Република Северна Македонија и ЕУ

АНТИ ВАКСЕРИТЕ СЕ НЕШТО ПОСЕБНО: Две скопјанки приведени на ГП „Прешево“ поради лажирање вакцинација во Врање

Двете државјанки на С Македонија, на возраст од 54 и 40 години, по лекарскиот преглед и добивањето потврда за вакцинација ја напуштиле спортската сала, иако не биле вакцинирани
Две државјанки на Северна Македонија ги доведоа во заблуда здравствените работници во Србија, успевајќи да добијат потврда за вакцинација, иако не ја примиле вакцината, јави МИА од Белград.

Инцидентот се случил во саботата околу 12 часот во Спортската сала во Врање, на главниот пункт за вакцинација, потврдија од oсновното јавно обвинителство во тој град.

Двете државјанки на Северна Македонија од Скопје, на возраст од 54 и 40 години, по лекарскиот преглед и добивањето потврда за вакцинација ја напуштиле спортската сала, иако не биле вакцинирани.

Според Миодраг Стојановиќ, портпарол на Основното јавно обвинителство во Врање, државјанките на Северна Македонија биле запрени на граничниот премин „Прешево“, кога биле уапсени за кривично дело наведување на заверка на лажна содржина, по што биле сослушани и казнети со уплата за хуманитарни потреби од по 60 000 динари (510 евра).

„Двете државјанки на Северна Македонија (54) и (40), од Скопје, дојдоа во спортската сала во Врање, а потоа ги доведоа во заблуда здравствените работници за да им дозволат да ја пополнат согласноста за вакцинација против ковид-19, така што по медицинскиот преглед и добивањето потврда за вакцинација, се оддалечија од Спортската сала без да ја примат вакцината. Потоа, тие беа запрени на граничниот премин ’Прешево’, кога беа уапсени за кривично дело наведување на заверка на лажна содржина и сослушани, а по примената на принципот на опортунитет ја исполнија наложена основа со уплата за хуманитарни потреби од по 60 000 динари“,

се наведува во соопштението на портпаролот на Основното јавно обвинителство во Врање, Миодраг Стојановиќ, како што пренесува МИА.

loading...

go88 lite go88 ông già noel Tải Go88 Club | Go88 Live APK, IOS, AnDroid 2022

https://sunwin.gg/