Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
Османи на 132- та сесија на Комитетот на министри на Советот на Европа
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
СЗО со важен апел до Русија: Обезбедете здравствена заштита на цивилното население во местата под руска окупација во Украина
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Николоски: Членството во ЕУ не смее да има алтернатива
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Се надевам Ахмети еден ден ќе заврши како Груевски, вели Села
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
Бочварски – Рустеми: Не прифаќаме калкулации, рокот за изградба на автопатот Кичево – Охрид мора да се запази. Делницата од Требениште до Охрид ќе се пушти за сообраќај во август
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
НА ОВОЈ ЧОВЕК МУ ДОЛЖИМЕ ГОЛЕМО ИЗВИНУВАЊЕ, ЏАБЕ ГО МАЛТРЕТИРАВМЕ 20 ГОДИНИ: И Вранишковски на литургијата на СПЦ и МПЦ во Белград
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
ОВОЈ РЕЖИМСКИ ПАУН КОНЕЧНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАВДАТА: Истрагата за „МПМ“ е завршена, Срѓан Керим осомничен за три кривични дела
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите
Битиќи од Кралството Данска: Јакнењето на вредносните ланци во регионот носи компетитивна предност за нашите земји како и зголемена предвидливост и стабилност за инвеститорите

АНТОНОВСКИ: Да не мешаме баби и жаби, едно се причините за несреќата и друго е самоволието и непочитувањето на процедурите со лиценци и документи

Упорно се мешаат две приказни, а нас не интересира ИСТРАГАТА за трагедијата или системот! Едно се причините за несреќата и друго е самоволието и непочитувањето на процедурите со лиценци и документи. Истрагата полека доаѓа до крајот и се поблиску сме до тоа дека необележаноста, лошата сигнализација и поставеност на мантинелата/оградата на патот, тие предничат , потоа веројатно и неадекватноста на брзината со условите на патот , што значи тука некаде сме.

Втората тема која нема врска со несреќата е корумпираноста и гнилоста на системот кој произведува навики за заобиколување и слободно толкување и кршење на законот и процедурите.

Е сега на кој систем? Тоа е исто поширока и плус тема. ВО ниту еден напис не сретнав дека има проблем што во европска Бугарија 130 пати влегол и излегол автобусот, дека исто толку пати влегол и излегол во Турција, а постојано читам за нашите цариници. Тие се првиот чин но не и расплетот. Очигледно е дека ова е балканска приказна која најдобро ја знаат камионџиите и дека на сите граници на балканот се вози истатата шема. НО ако истражуваме каква е балканската шема во која совршено се вклопува и Македонија е една тема, каков е Балканот друга, трета се сертификати па шоферски плати и лиценци, па кој каде се регистрира како фирма за да избегне данок и кој тоа и кој му дозволува партиски или сам, да толкува закон и интерпретира процедури. ….Но сосема друго е истрагата.

Дали имал сертификат или не ,не ја менува неговата умешност за возење, каква возачка и како положил секако ДА. ЗА тоа што дали јас сум платил за мегунардна дозвола во АМСМ кога одам во Грција или не, возам со истатата возачка и мегународната дозвола не значи дека подобро ке возам. Затоа да не мешаме истрага и шоферска документација, зошто тој возачот исто ке вози и ако е вработен и ако е невработен битно е како ја земал дозволата. НЕ е се иста тема и иста приказна.

Мене ми е тема како автобусите и камионите ги минуваат и нашата и бугарската, читај ЕВРОПСКА граница, и турската !Балканот западен наш нели бил нула, а што правиме со ЕУ?

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

dubbed anime Redo of Healer

4Anime Naruto: Shippuden (Dub)

4Anime Attack on Titan Final Season Episode 10

watch anime online Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

tải go88