(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни

АПАСИЕВ КАКО ЛЕПРА – СИТЕ БЕГААТ ОД МАКЕДОНСКИОТ ШЕШЕЉ, ДЕСНИЧАРСКАТА МИА КАЛИФА, ДОЈДЕ ВРЕМЕ ДА СЕ ПЛАТИ ЗА ПОПУЛИЗМОТ, НАЦИОНАЛИЗМОТ И ЛЕСНОТИЈАТА НА ЗАКАНИТЕ НА КЛИСАРЧЕТО

Лесно е да набилдаш популарност и од нигде никаде со мајагери да се убациш во парламентот со 50 000 гласови…

Лесно да набилдаш ЛАЈКОВЕ и ПРЕГЛЕДИ на Јутуб.

Лесно да излезеш на говорница или на тв и да се расфрлаш со ВЛАЖНИ СОНИШТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ДЕСНИ РАДИКАЛИ…

Лесно е да ветиш дека ќе се скараш со сите соседи, цел запад, ќе укинеш све што е компромис и дома и со странство, лесно е да му даваш лажна надеж на народот…

Другите политичари се мачат регуларно со проекти и визија и со тешки компромиси и сурова вистина да му објаснат на народот како и каде треба да движи земјата, но македонскиот ШЕШЕЉ сакаше преку ред да ги скокне сите ветувајќи се што сонува еден просечен десничар.

Апасиев политички е македонската МИА КАЛИФА, влажна цицлеста радодајка на која мастурбираат сите наши небањати радикали за кои Мицковски е преблаг, премногу досаден, премногу мејнстрим…

Но дојде време да се плати за сето тоа, сега сите бегаат од Апасиев како да е лепра, човекот толку претера со лупетањето што сам себе се осуди на ВЕЧНА ОПОЗИЦИЈА, никад од нема да биде дел од ничија влада, НИКАД!

Му останува само да руши влади, но никогаш нема да ги направи, неговите политики и визии ќе останат само влажен сон на Бате Геле и сличните ропаци…

Штета, на земјава навистина и фали една радикална левица која ќе ги брани правата на работниците и сиромасите, но Апасиев ја киднапира Левица и од неа направи македонска НАЦИОНАЛ СОЦИЈАЛИСТИЧКА т.е НАЦИ ПАРТИЈА од која сите партии и политичари бегаат и сега ќе се каат што со него се сликале, има да платат за тоа страшна цена на следните избори…

loading...

Review chi tiết về Cổng game đổi thưởng Go88 Club go88 bịp go88 hack

bắt cầu sunwin sunwin apk 2022 sunwin pro plus kang seok