Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Трајанов: Се нарушува етничкиот баланс во Владата, ќе имаме повеќе министри албанци од македонци
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Шахпаска: Аудио-читачот „Хана“, достапен за слепите лица кои говорат албански јазик, е потврда на концептот „Едно општество за сите“
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Жители на Ново Маало: „Зелен Хуман Град“ и останатите лажни борци за екологија немаат право да одлучуваат во име на нашите имоти
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
Заев и Ескобар: Партнерството меѓу САД и Северна Македонија и членството на земјата во ЕУ се многу важни за Скопје и Вашингтон
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ДАНСКА ЌЕ НАСАДИ ДЕСЕТИЦИ ИЉАДИ ПЛОВЕЧКИ ВЕТЕРНИЦИ НА СЕВЕРНО МОРЕ ЗА ДА ЈА СНАБДУВА ЦЕЛА ЕВРОПА СО ЗЕЛЕНА ЕНЕРГИЈА
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
ФИНСКА ЈА ГРАДИ НАЈГОЛЕМАТА НУКЛЕАРНА ЦЕНТРАЛА ВО ЕВРОПА, ОТПАДОТ ЌЕ ОДИ НЕКОЛКУ КИЛОМЕТРИ ПОД ЗЕМЈА!
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Со картичките на Комерцијална банка обувките на Пеко до 19 декември може да ги купите и на попуст и на рати
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество
Груби: Дигиталната апликација “Хана“, сегмент на еднакво општество

АПЕЛ ДО ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ: Помогнете им на градежниците, во рамките на можностите, најдете ВИН ВИН решение и за она што се нарекува хумано живеење но и за опстанокот на оваа витална индустриска гранка која вработува директно и индиректно над 30 000 луѓе

Се ближат избори и нормално е дека градоначалниците во Скопје се многу претпазливи во односот со градежната индустрија.

Во земјава кај народот поради некои брзи и неодговорни градежни потфати но многу повеќе поради една фанатична црна пропаганда на еко радикалите, градежната индустрија во земјава е многу оцрнета и срамнета на нивото на трговија со дргоа и бело робје, некои ја мразат дури и повеќе од тоа, да не редам сега што се е полошо во очите на јавноста од дрога и трговија со луѓе…

Градоначалниците во Скопје подлегнаа на таа црна пропаганда против градежништвото, нешто и самите придонесоа во отоа оцрнување во политичката борба со режимот и сега се наоѓаме во многу лоша состојба – градежништвото во Скопје е безмалку сопрено индустријата е клекната на колена а јавноста не сака да попушти ниту милиметар.

Апелирам до градоначалниците да се обидат да најдат ВИН ВИН решение со тоа што ќе бидат задоволени двете страни, ем да се гради но со помали габарити и со сите салтанати значи две нивоа под земја паркинзи, да има доволно зелена површина па ако треба нека се воведат и зелени градини на кров, но сепак нека се гради, народот бара работа, многу луѓе се вработени во градежништвото што директно што индиректно преку сите гранки кои го опслужуваат градежништвото. Да не ги редам сега сите гранки кои се поврзани со градењето на една зграда, од материјалите за изградбата до се што треба да се наполни еден нов стан, преку сервисите кои сето тоа го движат како нотари, архитекти, банкари, агенти за недвижнини…

Зошто го праќам овој апел? Затоа што градоначалниците со свое одговорно однесување можат многу да и помогнат на нашата економија но и да бидат добри миротворци и олеснувачи во дијалогот меѓу јавноста еколозите и градежниците за сите да бидат задоволни а само така нема да се нанесе голема штета општо врз државата, затоа што и двете работи ни требаат и хумано живеење и силно и јако развиено градежништво кое обезбедува добро платени работни места.

loading...

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

anime sites AnimeDao Bleach

AnimeDao Dragon Ball Super (Dub) Episode 124

Gintama

How NOT to Summon a Demon Lord Ω