Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања
ТЕЛЕФОНСКИ РАЗГОВОР МЕЃУ РАДЕВ И ЗАЕВ Дијалогот на високо ниво и решавање на спорните прашања

АПЕЛ ДО ВЛАДАТА И ПРАТЕНИЦИТЕ: СПАСЕТЕ ГИ ОКОЛУ 7000 РАБОТНИ МЕСТА ВО КАЗИНАТА, ТОА Е ЕДИНСТВЕНА БРАНША КОЈА ПРАВИ СОЛИДЕН ИЗВОЗ!

Каде се претежно казината во земјава? На грчката граница, десетици иљади Грци доаѓаат во нашата земја да потрошат дел од своите пари притоа забавувајќи се, луфтирајќи се од тешките стресни моменти кои ги носи современиот живот.

Зошто да затвориме 7000 работни места, зошто да оставиме над 1000 дуќани празни и газдите да останат без солидни кирии, зошто да го оставиме буџетот празен за десетици милиони евра, зошто да ги казниме оние кои уживаат во оваа пасија, хоби, забава, само затоа што многу мал дел не можат да се контролираат?

Па тоа го има секаде во секој дел од нашиот живот има луѓе кои не знаат за мерка и не може да си ги контролираат своите нагони па не земаме да затвораме се и да ги казниме оние другите поради овие првите без моќ да се контролираат?

Има луѓе што се прејадуваат има луѓе што не знаат колку да пијат има луѓе што не знаат за мерка при земање на потрошувачки кредити има луѓе што не знаат да се контролираат кога возат итн итн и сега што да правиме да ги затвориме ли рестораните, сендвичарите, кафичите, банките, да забраниме возење коли поради ваквите поединци?

Ова се вика за еден стек закла цел бик, така и ние за да спасиме 1000 фанатици ќе оставиме без работа 7000 луѓе и што е најсмешно нема да ги спасиме тиее фанатици, они ќе ги потрошат парите на онлајн казина или ќе одат во нелегални коцкарници во некои подруми каде што ќе се префрлат казината ако бидат забранети.

Ќе изгубиме и даночни приливи и ќе оставиме иљадници газди издавачи на дуќани без приход…

Апел до владата и пратениците да повлечат исправен потег!

loading...

Watch anime online for free at Animepahe anime to watch

Website https://aniwatch.pro: Watch Hashirama Senju vs Madara Uchiha aniwatch Episode Full anime sites

GoGoAnime: Ichigo Mashimaro Episode 0 (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be haikyuu season 3 gogoanime

Website https://animeflix.nl: Watch Zoids Genesis animeflix Episode 50 animeflix attack on titan

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/kissanimemx

Gamevn: http://gamevn.com/members/animefreakws.1765907/