(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
(ВИДЕО) КАМПАЊА НА МВР И РБСП: Безбедноста на пешаците на прво место, значително намален бројот на жртви на патиштата
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА

АРСИМ ЗЕКОЛИ: Мијалков и Камчев на слобода, Мариглен и Здравко петта година по судови

„Бедата на нашата судска патрдија и политичка идиотарија не се отсликува низ ослободени злотвори, туку низ шиканирањето на ликови како Здравко Савевски и Мариглен Демири, младите активисти и интелектуалци кои сеуште се принудени да се влечкаат низ коридорите и лавиринтите на нашето „реформирано по мерка на Брисел судство”. За четири години од нивното влечење по судови, не се најде еден министер, еден премиер, еден претседател да се истакне со непочит на судството и да се избори за правда за два лика со чии заслуги и стигнаа до нивните незаслужени фотељи. Би рекол човек, ако ништо друго, барем генерациски и факултетски солидарно еден Маричиќ, еден Пендаровски ќе зуцнеа едно зборче на протест за неправдата кон Здравко и Мариглен. Но, љубомората, зависта и инаетот секогаш надвладувале на овие простори.“„Нивната приказна е само илустрација за последиците од политичката тромбоза на нашето битисување, за нашиот крвоток затнат од масните, мрсни наслаги од СДСМ, ВМРО, ДУИ. Зад секој Маричиќ и Шеќеринска, секој Фатмир и Артан, стојат кариерните гробови на десетици и десетици елиминирани успешни млади луѓе без поддршка од служби, кланови, корумпирани дипломати, „десет семејства”, успешни плексиглас бизнисмени, нарачани панагирици од медиумски спонзоруши.“

loading...

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

anime website The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Death Note

english dubbed anime Attack on Titan

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 4