(ВИДЕО) МИЛЕНКО: ОДИМЕ НА ПРОТЕСТ ЗА ДА ГО ПОНИШТИМЕ РАМКОВНИОТ ДОГОВОР, ОВОЈ ПАТ РУСИЈА ЌЕ НИ ПОМОГНЕ ДА ГИ СОТРЕМЕ АЛБАНЦИТЕ?!
(ВИДЕО) МИЛЕНКО: ОДИМЕ НА ПРОТЕСТ ЗА ДА ГО ПОНИШТИМЕ РАМКОВНИОТ ДОГОВОР, ОВОЈ ПАТ РУСИЈА ЌЕ НИ ПОМОГНЕ ДА ГИ СОТРЕМЕ АЛБАНЦИТЕ?!
(Видео) Ковачевски: Време е за мудри одлуки – предлогот ги инкорпорира нашите забелешки и има чист став за јазикот
(Видео) Ковачевски: Време е за мудри одлуки – предлогот ги инкорпорира нашите забелешки и има чист став за јазикот
Пендаровски: Бугариja отстапи од барањето Бугарите да се внесат во повеќе членови на уставот, сега бараат да бидат само во Преамбулата на Уставот
Пендаровски: Бугариja отстапи од барањето Бугарите да се внесат во повеќе членови на уставот, сега бараат да бидат само во Преамбулата на Уставот
ДЕВЕТИ КОНГРЕС НА ПЦЕР, САМКА ИБРАИМОСКИ ИЗБРАН ПОВТОРНО ЗА ЛИДЕР
ДЕВЕТИ КОНГРЕС НА ПЦЕР, САМКА ИБРАИМОСКИ ИЗБРАН ПОВТОРНО ЗА ЛИДЕР
Османи до Димовски: Не се согласувам со начинот на кој ги делиш прашањата на „албански“ и „македонски“
Османи до Димовски: Не се согласувам со начинот на кој ги делиш прашањата на „албански“ и „македонски“
РАМАДАНИ: Бугарите, кои се тука отсекогаш и затоа треба да бидат во Уставот. И ќе бидат наши соседи и комшии, и со ЕУ, и без ЕУ
РАМАДАНИ: Бугарите, кои се тука отсекогаш и затоа треба да бидат во Уставот. И ќе бидат наши соседи и комшии, и со ЕУ, и без ЕУ
(ВИДЕО) НОВИНАРОТ И СНИМАТЕЛ НА ИНФОМАКС НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ НА ПРЕСОТ СО КОВАЧЕВСКИ, ПРЕМИЕРОТ ЖЕСТОКО МУ ОДГОВОРИ НА МИЦКОВСКИ: НИКОЈ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО АСИМИЛИРА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!
(ВИДЕО) НОВИНАРОТ И СНИМАТЕЛ НА ИНФОМАКС НАПРАВИ ИНЦИДЕНТ НА ПРЕСОТ СО КОВАЧЕВСКИ, ПРЕМИЕРОТ ЖЕСТОКО МУ ОДГОВОРИ НА МИЦКОВСКИ: НИКОЈ НИКОГАШ НЕМА ДА ГО АСИМИЛИРА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД!
(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЛЕСНО ВИ Е ВАС СИН НА УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОР ОБЕЗБЕДЕН ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ, ШТО ЌЕ ПРАВИ НАРОДОТ БЕЗ ЕУ, СИТЕ ЌЕ ИЗВАДАТ БУГАРСКИ ПАСОШИ!
(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: ЛЕСНО ВИ Е ВАС СИН НА УНИВЕРЗИТЕТСКИ ПРОФЕСОР ОБЕЗБЕДЕН ЗА ЦЕЛ ЖИВОТ, ШТО ЌЕ ПРАВИ НАРОДОТ БЕЗ ЕУ, СИТЕ ЌЕ ИЗВАДАТ БУГАРСКИ ПАСОШИ!

Арсовска: Формиран нов зелен коридор во општина Бутел

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, заедно со градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски и директорот на ЈП Паркови и зеленило, Ангеле Сотировски, извршија увид на новоформираниот зелен коридор во населбата Бутел 1.

„Изминатиов период интензивно се работеше на хортикултурно уредување на овој простор кој со години е запуштен, сега доби нов лик и дополнително зеленило во овој предел од општината, на барање на граѓаните. Во следниот период ќе биде завршен и зелениот коридор во населба Радишани и дополнителни нови зелени површини низ населените места во сите скопски општини“, истакна Арсовска.

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, истакна дека се менува ликот на општина Бутел, со подигнувањето на нови зелени површини и паркови, на места каде со години наназад не е реализирано ништо. Наскоро се започнува со изградба на два нови паркови и завршување на паркот во населбата Радишани кој е во финална фаза, истакна Костовски.

„Градот Скопје, заедно со ЈП Паркови и зеленило, продолжува со активности за уредување на нови зелени појаси низ населените места во Скопје, на кои се работи етапно, со поставување на нов систем за полевање, нова вегетација, тревници и нови садници и целосно уредување, а во следниот период во уште поголем интензитет“, посочи директорот на ЈП Паркови и зеленило, Сотировски.

Со почит,

Град Скопје

loading...

go88 đánh bài quên tên đăng nhập go88 ric go88

sunwin pro plus kang seok sunwin pro plus ios game sunwin.vn