ПОКАЗНА ВЕЖБА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ВО ПРОБИШТИП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ НАБАВКА НА НОВО ПРОТИВПОЖАРНО ВОЗИЛО КОЕ ЌЕ ПРИСТИГНЕ СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ
ПОКАЗНА ВЕЖБА НА ПОЖАРНИКАРИТЕ ВО ПРОБИШТИП, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НАЈАВИ НАБАВКА НА НОВО ПРОТИВПОЖАРНО ВОЗИЛО КОЕ ЌЕ ПРИСТИГНЕ СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ
Митева и Пецаков од ВМРО ДПМНЕ учесници на програма која промовира одржлива професионална врска и пријателство помеѓу Република Македонија и САД
Митева и Пецаков од ВМРО ДПМНЕ учесници на програма која промовира одржлива професионална врска и пријателство помеѓу Република Македонија и САД
Е ВАКА НЕ ЛИЧИ, КАКО ШТО СМЕ БИЛЕ СО ВЕКОВИ БРАЌА: Бугарскиот министер за одбрана Заков со највисоки државни почести ја пречека македонската колешка Петровска
Е ВАКА НЕ ЛИЧИ, КАКО ШТО СМЕ БИЛЕ СО ВЕКОВИ БРАЌА: Бугарскиот министер за одбрана Заков со највисоки државни почести ја пречека македонската колешка Петровска
Петров: Нашето место е во ЕУ и нема да дозволиме да бидеме предмет на уцени и малтретирање
Петров: Нашето место е во ЕУ и нема да дозволиме да бидеме предмет на уцени и малтретирање
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА ГО ПОФАЛИ ПРЕМИЕРОТ: Ковачевски е многу коректен политичар, со висока демократска свест
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА ГО ПОФАЛИ ПРЕМИЕРОТ: Ковачевски е многу коректен политичар, со висока демократска свест
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА: СЕ ОБИДОВМЕ ДА ВОСПОСТАВИМЕ СОРАБОТКА СО СДСМ, БЕВМЕ ОДБИЕНИ
ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА: СЕ ОБИДОВМЕ ДА ВОСПОСТАВИМЕ СОРАБОТКА СО СДСМ, БЕВМЕ ОДБИЕНИ
Тактичко-показна вежба и промоција на опрема - одбележан Денот на пожарникарите во Делчево
Тактичко-показна вежба и промоција на опрема - одбележан Денот на пожарникарите во Делчево
БРАВО: Ново училиште во Долно Блаце, од септември децата нема да учат во Косово
БРАВО: Ново училиште во Долно Блаце, од септември децата нема да учат во Косово

АРСОВСКА И СИЈАРТО РАЗГОВАРАА ЗА ОРГАНИЗАЦИЈА НА НЕЈЗИНО БЕГСТВО ЗА 4 ГОДИНИ У ЃЕПЕК: ДА МИ ГО ПОЗДРАВИШ ГРУЈЧО, ДА МИ ГО ЧУВАТЕ ПАСТИРОТ, ПРЕНЕСЕТЕ МУ АПЕЛ ДА ДОНИРА ДВА-ТРИ АВТОБУСА МОЖЕ И НА ДИЗЕЛ НЕ МОРА ДА СЕ МОДЕРНИ НА ВОДОРОД КАКО ОВИЕ НА ПЕРО

– Да ви се заблагодарам што помогнавте да избега мојот пастир и да се спаси од ќорка, ја се што имам му должам нему, он ме постави и на чело на ССМ иако неам абер од бизнис, исто така ме постави и за градоначалник иако неам абер од водење град сега ќе се учам, тотално сум изгубена како америчка патка у утринска магла у Кентаки.

– Да ми го поздравиш Грујчо и да ми го чувате пастирот, замолете го ако има нешто ситно по џебови да донира 2-3 автобуса им ветив на овие копуци тука кои гласаа за мене дека ќе ги возам без пари во нови автробуси, ахахаа кои кретени…

– Ама не мора да се на гас како овие на Перо тие се многу скапи туку може и на дизел кој ги ебе овие што ме гласаа нека се трујат ја затоа не им го направив ов БРТ метрото иако имаше и пари и све, ги излажав ќе пукнела цевката за водовод хихихи…

– Иначе водете сметка и помагајте за 4 години од сега може и ја ќе треба да бегам у ѓепек за Будимпешта, планирам добро да се офајдам од градската каса, оваа шанса не се испушта, салата Расадник во Кисела Вода ми беше ладна проба, ова сега ќе биде бинго, хахааа!

Дел од разговорот меѓу Данела и Сијарто денеска, ни го раскажаа комуњарските шпиуни кои ги оставил Петре да ја шпиунираат крадоначалничката. Можно е ова се да е измислено, мада делува доста веродостојно. Сепак читателите да го земат ова со резерва, да речеме како некаква пародија иако делува ептен на место муабетов…

loading...

watch anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Pokémon Journeys: The Series

AnimeHeaven My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 16

anime online AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AnimeHeaven Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeHeaven SK8 the Infinity (Dub)

tải go88