(ВИДЕО) Пендаровски: Само Заев е поголем оптимист од Петков, евентуален договор со Бугарија треба да оди на референдум народот да се изјасни
(ВИДЕО) Пендаровски: Само Заев е поголем оптимист од Петков, евентуален договор со Бугарија треба да оди на референдум народот да се изјасни
Николовски на средби со директорите на АХВ и на Платежната агенција, Бабовски и Бачовски
Николовски на средби со директорите на АХВ и на Платежната агенција, Бабовски и Бачовски
„SPORT LIFE“ ГИ НАГРАДИ НАЈУСПЕШНИТЕ РАБОТНИЦИ, 60 НАЈВРЕДНИ ВРАБОТЕНИ ДОБИЈА ВАУЧЕРИ ОД 200 ЕВРА ЗА ОДМОР
„SPORT LIFE“ ГИ НАГРАДИ НАЈУСПЕШНИТЕ РАБОТНИЦИ, 60 НАЈВРЕДНИ ВРАБОТЕНИ ДОБИЈА ВАУЧЕРИ ОД 200 ЕВРА ЗА ОДМОР
Претседателот Пендаровски се сретна со бугарскиот премиер Кирил Петков: Oтпочнувањето на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија ќе претставува придобивка за просперитетот и стабилноста на целиот регион
Претседателот Пендаровски се сретна со бугарскиот премиер Кирил Петков: Oтпочнувањето на пристапните преговори на Република Северна Македонија со Европската Унија ќе претставува придобивка за просперитетот и стабилноста на целиот регион
Маричиќ - Вегенин: Соработка на сите нивоа и чекор по чекор решавање на отворените прашања
Маричиќ - Вегенин: Соработка на сите нивоа и чекор по чекор решавање на отворените прашања
(ВИДЕО) ИСТО КАКО СО БОЈКО ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ, НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД ПАТРИОТОТ МИЦКОВСКИ НА СРЕДБАТА СО ПЕТКОВ, МАЦА ПОЈЕЛА ЈЕЗИК
(ВИДЕО) ИСТО КАКО СО БОЈКО ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ, НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД ПАТРИОТОТ МИЦКОВСКИ НА СРЕДБАТА СО ПЕТКОВ, МАЦА ПОЈЕЛА ЈЕЗИК
(ВИДЕО) Премиерите Ковачевски и Петков положија цвеќе на спомениците „Св. Кирил и Методиј“ и на „Св. Климент и Св. Наум Охридски“
(ВИДЕО) Премиерите Ковачевски и Петков положија цвеќе на спомениците „Св. Кирил и Методиј“ и на „Св. Климент и Св. Наум Охридски“
Од 3-та седница на Владата: Наставата во основното и средното образование ќе трае 172 односно 158 наставни денови за завршната година на средното образование, следува измена на наставните програми со цел завршување на учебната година на 10 јуни
Од 3-та седница на Владата: Наставата во основното и средното образование ќе трае 172 односно 158 наставни денови за завршната година на средното образование, следува измена на наставните програми со цел завршување на учебната година на 10 јуни

АРСОВСКА И СЛАВЕСКИ БЕА ГЛАС НА ОЛИГАРСИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И ПРОТИВ ПОКАЧУВАЊЕ НА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ОД 9 ИЛЈАДИ НА 15 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ – РЕАКЦИЈА НА СДСМ СКОПЈЕ

На целокупната македонска јавност и е познато дека кандидатката за градоначалник Данела Арсовска заедно со поранешниот министер за финансии на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славески беа најгласни против покачување на минималната плата од 9 илјади на 15 илјади денари.

Арсовска го оцрнуваше зголемувањето на минималната плата од 9 илјади на 15 илјади денари како „вештачко зголемување на минималната плата“. Арсовска тврдеше дека „Секој вештачки обид за зголемување на минималната плата за нас не е добар“.

Арсовска доби гласна поддршка од ВМРО-ДПМНЕ во ставот против зголемувањето на минималната плата од 9 илјади на 15 илјади. На истата ТВ дебата кога Арсовска го оцрнуваше зголемувањето на минималната плата како „вештачко“, нејзиниот сегашен носител на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ Трајко Славески јавно предупредуваше „немојте да ја зголемувате минималната плата“ и ја заплашуваше јавноста дека покачувањето на минималната плата ќе донесе „нестабилност, хаос, секојдневни штрајкови“.

Данела Арсовска сеуште смета дека зголемувањето на минималната плата е вештачко и дека не е добро, а Трајко Славески вчера кажа дека зголемувањето на платите било „неморално“. Има ли поголем апсурд од тоа што Данела Арсовска смета дека 15.000 денари плата не е достојна за живот, а беше против „вештачкото“ зголемување на минималната плата од 9 на 15 илјади денари? Притоа, Арсовска ја дезинформира јавноста дека минималната плата доведувала до намалување на работни места, и тоа кога во моментов имаме најниска стапка на невработеност.

Нема ништо потрагично од тоа што Данела Арсовска зборува против олигарси, кога јавноста знае дека таа лично го има предложено олигархот Сеад Кочан за свој заменик во ССК. Данела Арсовска и Сеад Кочан никогаш не биле глас на работниците и малите претпријатија, туку глас на урбаната мафија и олигарсите на Груевски.

Данела Арсовска и Сеад Кочан никогаш не биле за „модерно Скопје“, туку за „Барокно Скопје 2014“ – токму фирмата на Сеад Кочан градеше милионски барокни фасади во „Скопје 2014“ и ја изгради катастрофалната фонтана-прскалка во центарот на Скопје за над 2.5 милиони евра!

Наспроти олигархијата на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ја покачи минималната плата и ја зголеми просечната плата за околу 100 евра и вети покачување на минималната плата на 300 евра од 1 јануари 2022.

loading...

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime My Hero Academia Season 3

4Anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

4Anime My Hero Academia Season 2 (Dub)

anime streaming 4Anime Dragon Ball Super (Dub)

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai