Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
На младите им треба психолошка поддршка, која нема да трае само 15 минути
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
Град Скопје ќе доделува годишни стипендии од 24.000 денари за спортисти-средношколци
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
ЛИТАР ГОРИВО ВО ЕУ НАБЛИЖУВА КОН ТРИ ЕВРА: Најскап бензин возат Финците, но и во Грција е скоро 2 и пол евра
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
И Холандија го активира антикризниот план, ги вклучува термоелектраните
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана
Петар Колев: Доколку Македонија не ја прифати подадената рака на Бугарија ќе биде целосно изолирана

Арсовска објасни: Градот преговара за набавка на еко автобуси а Мицковски е проактивен (околу процентот, таа палата има големи трошоци н.з)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалничката Данела Арсовска преговараат со компании да се добијат грантови за набавка на електрични автобуси за Скопје.

Откако вчера Мицкоски кажа дека ‘преговараме со странски компании за набавка на 100 електрични автобуси‘, САКАМДАКАЖАМ.МК ја праша градоначалничката Арсовска кој тоа преговара за набавка на автобусите, дали Градот или партијата ВМРО-ДПМНЕ, зошто се водат преговори со компании наместо да се распише тендер и што би добиле тие фирми за возврат.

Градоначалничката Арсовска вели дека Градот преговара со компании и со фондови каде се обезбедуваат грантови за еко проекти за набавка на еко автобуси, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски проактивно делува за подобрување на состојбата во Скопје.

Ниту таа ниту Мицкоски не кажуваат кои се тие компании кои се спремни да дадат пари за да се купат автобуси. „Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски проактивно делува за подобрување на состојбите во Скопје и во комуникацијата за прашања кои се од важност за Скопје и скопските општини, сигурна сум дека ќе постигнеме резултати за доброто на граѓаните, а кога преговорите ќе ги финализираме истите ќе бидат презентирани во јавноста“, вели Арсовска

loading...

https://tai.go88.is/

https://sunwin.fan/