Докторка ги снимила ужасите на Мариупол, Русите ја заробиле и се губи секаква трага
Докторка ги снимила ужасите на Мариупол, Русите ја заробиле и се губи секаква трага
(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА, НАЈВЕРНИОТ КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕР НА МИЦКОВСКИ НЕ ЈА КРИЕ ПАТОЛОШКАТА ОМРАЗА КОН АЛБАНЦИТЕ: ЈАС ДА БЕВ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ НЕМАШЕ ДА ИМ ДАДАМ ЗЕЈТИН НА АЛБАНЦИТЕ!
(ВИДЕО) ЛИДЕРОТ НА СОЦИЈАЛИСТИЧКА ПАРТИЈА, НАЈВЕРНИОТ КОАЛИЦИСКИ ПАРТНЕР НА МИЦКОВСКИ НЕ ЈА КРИЕ ПАТОЛОШКАТА ОМРАЗА КОН АЛБАНЦИТЕ: ЈАС ДА БЕВ МИНИСТЕР ЗА ЗЕМЈОДЕЛИЕ НЕМАШЕ ДА ИМ ДАДАМ ЗЕЈТИН НА АЛБАНЦИТЕ!
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ЗОРАН ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ НА ЈАВЕН НАСТАН И ГИ ИЗРАДУВА СТРУМИЧАНИ
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ЗОРАН ЗАЕВ СЕ ПОЈАВИ НА ЈАВЕН НАСТАН И ГИ ИЗРАДУВА СТРУМИЧАНИ
КОВАЧЕВСКИ: Граѓаните од Општина Прилеп и околината нема веќе да патуваат во Скопје или Битола за магнетна резонанца. После повеќе од 50 години Општата болница во Прилеп, од денеска располага со нов оддел и нов апарат за магнетна резонанца и ќе опслужува околу 120.000 граѓани
КОВАЧЕВСКИ: Граѓаните од Општина Прилеп и околината нема веќе да патуваат во Скопје или Битола за магнетна резонанца. После повеќе од 50 години Општата болница во Прилеп, од денеска располага со нов оддел и нов апарат за магнетна резонанца и ќе опслужува околу 120.000 граѓани
КАМПАЊА НА ТРЕНИНГ ЦЕНТАР КОУЗОН: ДА СЕ ОБУЧИМЕ И ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ДРЖАВАТА ОД ПОЖАРИ
КАМПАЊА НА ТРЕНИНГ ЦЕНТАР КОУЗОН: ДА СЕ ОБУЧИМЕ И ДА ЈА ЗАШТИТИМЕ ДРЖАВАТА ОД ПОЖАРИ
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
Макрон во посредничка улога меѓу Скопје и Софија: Освен со Ковачевски разговарал и со Радев
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
ЈАКИМОВСКИ ПРОТИВ ВМРО ДПМНЕ: ГЛУПАВО Е ДА СЕ ОБВИНУВА ВЛАДАТА ЗА ИНФЛАЦИЈАТА, ТОА Е СВЕТСКИ ФЕНОМЕН ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА И ВОЈНАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА
(ВИДЕО) СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ: ШТОМ БУГАРСКИТЕ МЕДИУМИ РАСПАЛИЈА ПО СОПРУГАТА НА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, ЗНАЧИ ПРЕМИЕРОТ НЕ ИМ ПОПУШТА, ДОБРО ГИ БРАНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ДРЖАВАТА

Арсовска – Секој еден што се обиде да донесе инвестиција во градот Скопје е добредојден, Мицковски ме бобардира со предлози, власта никаде ја нема

„Секој еден што се обиде да донесе инвестиција во градот Скопје е добредојден. И доколку лидерот на ВМРО ДПМНЕ прокажува проактивност во таа насока мени ми драго. Само на власта тендери и провизии им се вртат низ главата. Тоа не е реалноста. Реалноста е дека во овие 120 дена, никој од економските ресори од владата не пројави проактивност да донесе некаква инвестиција во градот. Ниту се јавил, ниту ме повикал“, истакна градоначалничката Арсовска при вечерашното гостување во емисијата Вин Вин на ТВ Телма.

Арсовска уште објасни дека владата и економските ресори не се заинтересирани за состојбата во градот.

„Кој било од владата да дојдеше да кажеше дека ќе донесе инвестиција во градот Скопје јас ќе го поддржев. Еве на пример министерот за локална самоуправа Милевски, да дојдеше и да кажеше „сакам да донесам инвестиција во градот Скопје“, јас ќе го поддржев. Затоа што тоа е добро граѓаните. Сега во овој момент средства нема и граѓаните го знаат тоа, но тоа не значи дека ние електрични автобуси нема да набавиме. Градот во овој момент со буџет во којшто е задолжен за повеќе од 160 милиони евра, нема средства, меѓутоа има донатори, има фондови и има начини како да се изведе она што треба. И јас сум подготвена со секој еден, па дури и со претставници на Владата да седнам на маса. За жал Владата досега со ниту еден чекор не покажа дека е способна или подготвена за доброто на граѓаните да соработува со локалната самоуправа, во којашто по ничија вина мнозинството е не доаѓа од нивната политичка партија“, дополни Арсовска.

Со почит,

Град Скопје

loading...

watch animes. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

anime website Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Cour 2

watch subbed anime AnimeHeaven DARLING in the FRANXX (Dub)

stream anime online Dragon Ball (Dub)

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)

tải go88