ГОСПОДЕ МИЛИ БОЖЕ: ВМРО ДПМНЕ ГО ПРАТИЈА ВО ОБСЕ ДА ЗБОРИ ЗА КОРУПЦИЈА ЧОВЕКОТ ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА КРИМИНАЛ ОД 4.7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НАБАВКАТА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ
ГОСПОДЕ МИЛИ БОЖЕ: ВМРО ДПМНЕ ГО ПРАТИЈА ВО ОБСЕ ДА ЗБОРИ ЗА КОРУПЦИЈА ЧОВЕКОТ ОФИЦИЈАЛНО ОБВИНЕТ ЗА КРИМИНАЛ ОД 4.7 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА НАБАВКАТА НА КИНЕСКИТЕ АВТОБУСИ
Мицкоски да не бега туку да одговори дали знае каде завршиле парите од „Криминалните парцели“, дали во ВМРО-ДПМНЕ?
Мицкоски да не бега туку да одговори дали знае каде завршиле парите од „Криминалните парцели“, дали во ВМРО-ДПМНЕ?
(Фото) Ова се сите осомничени за случајот “Делчевски ниви”: Сите добија 30 дена притвор, ќе одговараат за измама во службата, помагање и соизвршителство во криминал тежок 1,5 милиони евра
(Фото) Ова се сите осомничени за случајот “Делчевски ниви”: Сите добија 30 дена притвор, ќе одговараат за измама во службата, помагање и соизвршителство во криминал тежок 1,5 милиони евра
(ВИДЕО) Градоначалникот Касами најави тимови за поддршка на земјоделците и за развој на руралниот туризам во Општина Тетово
(ВИДЕО) Градоначалникот Касами најави тимови за поддршка на земјоделците и за развој на руралниот туризам во Општина Тетово
ОВА Е СТРАШНО: НОВИНАРКА НА ФОКУС ОТИДЕ ВО ИДРИЗОВО И НАПРАВИ ИНТЕРВЈУ СО 10 ЖЕНИ КОИ СИ ГИ УБИЛЕ МАЖИТЕ НА СПИЕЊЕ СО СЕКИРА И СО ТОКМАК И ГИ ПРЕСТАВИ КАКО ХЕРОИНИ, ПОРАКАТА ДО ЖЕНИТЕ Е ДА СИ ГИ УТЕПААТ МАЖИТЕ КОИ ГИ МАЛТРЕТИРААТ НАМЕСТО ДА СЕ РАЗВЕДАТ ОД НИВ
ОВА Е СТРАШНО: НОВИНАРКА НА ФОКУС ОТИДЕ ВО ИДРИЗОВО И НАПРАВИ ИНТЕРВЈУ СО 10 ЖЕНИ КОИ СИ ГИ УБИЛЕ МАЖИТЕ НА СПИЕЊЕ СО СЕКИРА И СО ТОКМАК И ГИ ПРЕСТАВИ КАКО ХЕРОИНИ, ПОРАКАТА ДО ЖЕНИТЕ Е ДА СИ ГИ УТЕПААТ МАЖИТЕ КОИ ГИ МАЛТРЕТИРААТ НАМЕСТО ДА СЕ РАЗВЕДАТ ОД НИВ
(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ГИ РАЗЛУТИ ФЕМИНИСТКИТЕ: Додека некои жени очекуваат вистински мажи според дефиниција, многу добри мажи поминуваат покрај нив или во нивниот живот и се игнорирани, и некои од тие жени остануваат сами
(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ ГИ РАЗЛУТИ ФЕМИНИСТКИТЕ: Додека некои жени очекуваат вистински мажи според дефиниција, многу добри мажи поминуваат покрај нив или во нивниот живот и се игнорирани, и некои од тие жени остануваат сами
Голем пожар во Солун на плоштадот Аристотел, спасени 44 лица, има и повредени
Голем пожар во Солун на плоштадот Аристотел, спасени 44 лица, има и повредени
Пожарникари од шест европски земји ќе бидат распределени во Грција за да помагаат во пожарите во текот на летото
Пожарникари од шест европски земји ќе бидат распределени во Грција за да помагаат во пожарите во текот на летото

ОТКАКО ГО ОТКАЖА МЕТРОТО ЗА ШТО ИМАШЕ ПАРИ ОД ВЛАДАТА И ДОНАЦИИ ОД ЕУ, АРСОВСКА ЗА ТОА КАКО ДА СЕ ПОДИГНЕ КВАЛИТЕТОТ НА ВОЗДУХОТ ВО СКОПЈЕ: Секоја година ќе засадуваме над 100.000 садници, ќе подигнеме 4 мега паркови, работиме на финална имплементација на Зелениот катастар

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска учествуваше на Презентацијата на резултатите од Студијата за пропорционирање на загадувачите на воздухот во градот Скопје. Анализата за определување на уделот на различните извори на загадување во агломерацијата Скопски регион ја изработи лабораторијата AMBICON UGD при Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип, како дел од проектот за Справување со загадувањето на воздухот во градот Скопје, што го спроведува Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) во партнерство со Министерството за животна средина и просторно планирање и Градот Скопје. Финансиската поддршка за проектот е обезбедена од Шведската агенција за меѓународна развојна соработка (СИДА).

– Подобрување на состојбите со животната средина не може да има доколку не се преземат системски мерки. Во таа насока, Градскиот Еко совет е тело кое е за првпат формирано од експерти од областа на животната средина и со првите чекори кои тие ги преземаат ќе имаме квалитетни предлог политики кои ќе бидат презентирани пред Советот на Град Скопје. Сакам да нагласам дека во Скопје почнува најголемиот еко проект во регионот – пречистителната станица за отпадни води во вредност од над 160 милиони евра која ќе придонесе за пречистување на над 90 проценти од урбаните отпадни води и ќе придонесе за заштита на животната средина. Работиме и на подигање мега паркови, прв е паркот во Ѓорче Петров, а ќе следат уште 4 вакви мега паркови во Скопје.
Секоја година ќе засадуваме над 100.000 садници, работиме на финална имплементација на Зелениот катастар, тука е и проектот за ре-употреба на градежниот отпад и шут за да се спречи создавањето диви депонии кои периодов интензивно ги расчистуваме, неселективно ги казнуваме сите оние што ја нарушуваат животната средина и здравјето на граѓаните и многу други проекти. Со сите овие мерки се надевам дека ќе успееме да постигнеме резултати – истакна градоначалничката Арсовска во своето обраќање.

Градоначалничката Арсовска ја поздрави студијата каде преку сеопфатна анализа може да се детектираат проблемите, но и да се даваат предлози од страна на стручната јавност кои ќе можат да се имплементираат согласно можностите за намалување на загаденоста на воздухот во главниот град, кој е еден од приоритетите во заштитата на животната средина, а ќе овозможи подобри услови и повисок квалитет на живот за граѓаните на Скопје.

Со почит,
Град Скопје

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

sites to watch anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

ani watch app The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

AniWatch My Hero Academia Season 3 (Dub)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc