Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Џозеф: Бугарското малтретирање на Македонија веќе е проблем и на НАТО
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Ковачевски со поддршка за Парадата на гордоста: Секој има право на почит и достоинство
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
Глобално обединети можеме да обезбедиме храна за сите е заклучокот од министерската конференција во Берлин „Uniting for Global Food Security“
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
ДРАМА ВО ПРИЛЕП: Сакал да прегази полицајци со комбе, тие пукале во гумите, граѓаните се извадиле од памет!
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Тренчевска: Преку кампањата „Подај рака и промени живот – стани згрижувач!“, ја подигаме свеста на значењето на згрижувачките семејства
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Медиумски реформи – три чекори напред, два чекора назад
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
Едвард Џозеф: Софија може да ги поткопа темелите на македонската држава
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија
КАЕВСКИ: Срамно, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги и ги рушеа државните позиции со Бугарија

АРТАН ГРУБИ И ВИСАР ГАНИУ ПОСТАВИЈА ВЕНЕЦ НА СПОМЕНИКОТ НА ЗАГИНАТИТЕ БОРЦИ НА ОНА

Sot së bashku me familjarë të dëshmorëve,invalid dhe veteranë të luftës,eprorë të lartë ushtarak,
Kryetarin e komunës së Çairit z.Visar Ganiun,zv.Kryeministrin e RVM z.Artan Grubi,Ministrin e Arsimit dhe Shkencës z.Jeton Shaqiri,zv.Ministri i Punëve të mbrendshme z.Nazim Bushi,deputetin z.Berat Ajdari,Kryetarët e Komunes së Haraçinës dhe Tearcës z.Ridvan Ibrahimi dhe Nuhi Neziri si dhe përfaqsues tjerë të institucioneve shtetërore,bëmë nderim-përkujtim të Dëshmorëve të rënë në malsinë e Karadakut dhe përkujtuam 21 vjetorin e fillimit të luftës,dhe rënies së dëshmorit të parë Muzafer Xhaferi,ku bëmë homazhe në fshatin Tanushë dhe vendosëm kurora lule tek Shqiponja në Çair!
Në emër të këshillit organizativ, ju Faleminderojmë të gjithëve juve që ndajtët kohë për ti nderuar Dëshmorët e kombit !
Lavdi Dëshmorëve 🇦🇱 !

Today together with the families of martyrs, disabled and war veterans, high-ranking military personnel,
Mayor of the municipality of Çair Mr. Visar Ganiun, aka. Prime Minister of RVM Mr. Artan Grubi, Minister of Education and Science Mr. Jeton Shaqiri, zv. Minister of Interior Affairs Mr. Nazim Bushi , Z of parliament Berat Ajdari,Mayors of the Municipality of Haracina and Tearca z. Ridvan Ibrahimi and Nuhi Neziri, as well as other representatives of state institutions, we honored and commemorated the Martyrs fallen in the Karadak mountain and commemorated the 21st anniversary of the beginning of the war, and the fall of the first martyr Muzafer Xhaferi,ku we paid homage to the village of Tanushë and put a flower wreath at the Eagle in Çair!
On behalf of the organizational council, we thank all of you for sharing the time to honor the Martyrs of the nation!
Glory to the Martyrs 🇦🇱 !

loading...

go88 events Tải go88 IOS/ Android/ PC/ APK nhận Code 50K go88 quốc tế

sunwin healthcare pvt ltd kinh nghiệm đánh tài xỉu sunwin sunwin trên ios