ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ГО НАГРАДИ СО 300.000 ДЕНАРИ ОЛИМПИСКИОТ ВИЦЕПРВАК ВО ТЕКВОНДО ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ
Заев: Охрискиот договор донесе нов дух на водење политики кои градат мостови, заедно се развиваме како држава членка на НАТО и идна членка на ЕУ
ПОЖАРОТ КАЈ КОЧАНИ Е ПОД КОНТРОЛА, ГО ГАСАТ 400 ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕР НА АРМИЈАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ
ПОЖАРОТ КАЈ КОЧАНИ Е ПОД КОНТРОЛА, ГО ГАСАТ 400 ЛУЃЕ И ХЕЛИКОПТЕР НА АРМИЈАТА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА ЦУК СТОЈАНЧЕ АНГЕЛОВ
Директорката на Инфективна: Јас сум за драконски мерки за невакцинираните, бројот на заразени ќе се зголемува
Директорката на Инфективна: Јас сум за драконски мерки за невакцинираните, бројот на заразени ќе се зголемува
Скроиле план со брат ѝ: Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци
Скроиле план со брат ѝ: Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци
Вучиќ се сретна со Дарко Панчев: Чест ми е што седам со големиот шампион
Вучиќ се сретна со Дарко Панчев: Чест ми е што седам со големиот шампион
(ВИДЕО): Олимпиецот Георгиевски свечено дочекан на аеродром – „Чувството е прекрасно“
(ВИДЕО): Олимпиецот Георгиевски свечено дочекан на аеродром – „Чувството е прекрасно“
Многу топло време со високи температури до 6 август, долж Повардарието над 42 степени, болниците се полнат со пациенти, во Скопје има 10 колапси дневно
Многу топло време со високи температури до 6 август, долж Повардарието над 42 степени, болниците се полнат со пациенти, во Скопје има 10 колапси дневно

Атанас Костовски за „Фокус“: Против Украина ќе се покаже дали заслужено сме на ЕП!

Легендарниот спортски новинар, Атанас Костовски, во разговор за „Фокус“ го анализираше вчерашниот натпревар помеѓу Македонија и Австрија, кој за жал го загубивме со 3-1. Сепак, шансата се уште постои и мора против Украина да се нападне жестоко.

„На тој нареден натпревар мора повеќе да мислиме на противничкит гол, отколку на својот. Не треба многу да му ја мислиме и треба храбро да ги нападнеме Украинците. Сметам дека вчерашните измени беа показател дека селекторот сакаше да ги одбрани тие 1-1, но, не успева тоа секогаш. Тука пресуди долгата и квалитетна клупа на Австрија. Мораше да внесеме офанзивен фудбалер, но, ете научивме сега како“, вели Костовски.

Според него, треба на мечот со Украина повеќе да веруваме во себе и со поголема самодоверба да пристапиме на тој дуел.

„Украина е физички добро подготвена репрезентација. Добро се движи на терен, има неколкумина квалитетни поединци. Мислите не треба да ни бидат толку кон дефанзивата, туку треба да се исчекори напред, кон противничкиот гол. Тоа ќе ни биде вистински испит“, додаде нашиот соговорник.

loading...

https://kissanime.mx re zero kissanime. Panzer Dragoon (Dub) (https://kissanime.mx/m/EeX8) Episode Full

https://gogoanime.be weathering with you gogoanime. Watch Tower of Druaga: The Aegis of Uruk - Jil's Adventure Episode Full

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Date A Live Episode 12

KissAnime Site123: https://60c09ca9e6734.site123.me/