(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО УПОЗ ПРИ ИЗБОРОТ НА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ: ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР ТРПЕ ДЕАНОВСКИ СО ЛАКТ ВО РЕБРА ГО СПРЕЧИ САШЕ ПОЛИТИКО ДА МУ ПОСТАВИ ПРАШАЊЕ НА ПЕЦО ГРУЈОВСКИ
(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ ВО УПОЗ ПРИ ИЗБОРОТ НА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ: ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР ТРПЕ ДЕАНОВСКИ СО ЛАКТ ВО РЕБРА ГО СПРЕЧИ САШЕ ПОЛИТИКО ДА МУ ПОСТАВИ ПРАШАЊЕ НА ПЕЦО ГРУЈОВСКИ
Автомобил на годината за 2022: новиот PEUGEOT 308 - финалист
Автомобил на годината за 2022: новиот PEUGEOT 308 - финалист
ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ КАЕ: ПОГРЕШИВМЕ ШТО НЕ ЈА ДАДОВМЕ ВЛАСТА ЛЕСНО И ВЕДНАШ ТУКУ ВЛЕЧКАВМЕ И ПРАВЕВМЕ ГЛУПОСТИ ВО СОБРАНИЕ
ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ КАЕ: ПОГРЕШИВМЕ ШТО НЕ ЈА ДАДОВМЕ ВЛАСТА ЛЕСНО И ВЕДНАШ ТУКУ ВЛЕЧКАВМЕ И ПРАВЕВМЕ ГЛУПОСТИ ВО СОБРАНИЕ
Хаџиу за ТВ21: Им верувам на експертите, тие ќе кажат што точно се случило
Хаџиу за ТВ21: Им верувам на експертите, тие ќе кажат што точно се случило
Сали од Алтернатива ја мерка фотелјата на Филипче
Сали од Алтернатива ја мерка фотелјата на Филипче
(ВИДЕО) Се запали двокатен автобус на ЈСП, пожарот бргу беше изгаснат, нема повредени
(ВИДЕО) Се запали двокатен автобус на ЈСП, пожарот бргу беше изгаснат, нема повредени
Нов автобус се запали во Бугарија, овој пат со регистерски ознаки од Романија
Нов автобус се запали во Бугарија, овој пат со регистерски ознаки од Романија
БОМБА НА ГРУБИ - Ако спорот со Бугарија не се реши сега, ќе влијае врз безбедноста на земјата
БОМБА НА ГРУБИ - Ако спорот со Бугарија не се реши сега, ќе влијае врз безбедноста на земјата

(АУДИО СНИМКИ) Баџанакот на Мицкоски затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ, доктор бутал членови преку ред ама СДСМ секако е подобар избор

Неколку аудио снимки се објавени на социјалните мрежи, снимени на партиски состанок на Штабот на ВМРО-ДПМНЕ во Василево во кои се слушаат гласовите на баџанакот на Мицкоски, Јорданчно Јанев и докторот, Гоце Христов, близок до оваа партија.

Во првата снимка, баџанакот на Мицкоски, Јанев и доктор Гоце Христов ги уценуваат членовите на ВМОР-ДПМНЕ од Василево, од населеното место Висока Маала дека мора да ги убедат своите членови на семејствата да гласаат за кандидатот на нивната партија, иако во првиот круг гласале за СДСМ.
„Мора да ми обеќате оти тие 60 души ќе бидат завртени наспроти СДСМ, деца, роднини, браќа, сите“

За гласање се нуди се, врски во судство и обвинителство за никој од членовите на ВМРО-ДПМНЕ да не одговара. Очигледно ништо не се променило во опозициската партија, повторно тефтерчиња, повторно списоци на судии се спремаат. Се споменува и социјална помош, туѓа нега и слично.
Во втората снимка докторот Гоце Христов, скандалозно признава дека на членови на ВМРО-ДПМНЕ им се завршувале болнички услуги преку ред, за предглед, за ЕХО, додека другите граѓани чекале на ред и до 1 месец.

Дали положбата доктор ја злоупотребил Христов на овој начин? Дали членовите на ВМРО-ДПМНЕ се повеќе луѓе од обичните граѓани? Скандалозно, неетички.
Конечно, се слуша и гласот на баџанакот на Мицкоски кој е затечен во штабот на ВМРО-ДПМНЕ.

Прашува што е подобро со СДСМ и добива директен одговор, дека со „СДСМ е се подобро“, дека нема поделби меѓу граѓаните, дека ВМРО-ДПМНЕ ги делеле граѓаните а со СДСМ сите добиваат исто.
„ВМРО кога беше на власт социјална помош никој не добиваше што не беше ВМРО. Дојде СДСМ сите добиваат социјална помош, и вмровци и сдсмовци“ е пораката до баџанакот на Мицкоски, диркетно од неговите членови.

ВМРО-ДПМНЕ убедливо загуби во Струмица. Втор круг со струмичкиот регион има во Ново Село и Василево. Пред неколку дена кандидатот за градоначлник на Василево физички нападна жена и советници од СДСМ.

Овие снимки очигледно покажуваат зошто има голема нервоза во редовите на опозициската партија.

loading...

https://animeflv.uk anime stream

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animepahe.cc: Watch Flying Witch Petit Special animepahe Episode Full anime pahe

Watch Haikyu!! The Movie: Talent and Sense Episode Full