СРАМНО И БЕДНО - СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ГИ НАЛУТИ РУСОФИЛИТЕ: МИЦКОВСКИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦА НЕМА УСТА ОТВОРЕНО ЗА УКРАИНА, КАКО ДА ВОЈНАТА ВООПШТО НЕ СЕ СЛУЧУВА!
СРАМНО И БЕДНО - СЕ ПЛАШИ ДА НЕ ГИ НАЛУТИ РУСОФИЛИТЕ: МИЦКОВСКИ ЧЕТИРИ МЕСЕЦА НЕМА УСТА ОТВОРЕНО ЗА УКРАИНА, КАКО ДА ВОЈНАТА ВООПШТО НЕ СЕ СЛУЧУВА!
Пендаровски: Во целост да го поддржиме украинскиот народ во одбраната на нивната територија
Пендаровски: Во целост да го поддржиме украинскиот народ во одбраната на нивната територија
Започна Самитот на НАТО во Мадрид, за безбедноста задолжени над 10.000 полицајци
Започна Самитот на НАТО во Мадрид, за безбедноста задолжени над 10.000 полицајци
Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот
Макрон го осуди апсурднотo утврдување на цената на струјата во Европа со цената гасот
Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња
Посетителите на ЗОО Скопје ќе даваат предлози за имиња на трите женски лавчиња
(ВИДЕО) Тренчевска: Згрижувачките семејства се од исклучителна важност за едно општество
(ВИДЕО) Тренчевска: Згрижувачките семејства се од исклучителна важност за едно општество
Грковска на средба со европратеници: Владата е посветена да изгради општество со професионални институции, насочени кон обезбедување подобри услуги за граѓаните
Грковска на средба со европратеници: Владата е посветена да изгради општество со професионални институции, насочени кон обезбедување подобри услуги за граѓаните
(ВИДЕО) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ: ПЕНДАРОВСКИ ВЕДНАШ ДО ШУЛЦ, МАКРОН, БАЈДЕН И СТОЛТЕНБЕРГ НА САМИТОТ НА НАЈМОЌНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СВЕТОТ!
(ВИДЕО) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ: ПЕНДАРОВСКИ ВЕДНАШ ДО ШУЛЦ, МАКРОН, БАЈДЕН И СТОЛТЕНБЕРГ НА САМИТОТ НА НАЈМОЌНАТА ОРГАНИЗАЦИЈА ВО СВЕТОТ!

АВСТРИЈА ГАСОТ ГО ПЛАЌА ВО ЕВРА, НЕ ВО РУБЉИ: Канцеларот Неамер ги демантираше гласините

Австрискиот канцелар Карл Неамер ја демантираше веста од руски извори дека Австрија одлучила да го плати рускиот гас во рубљи.

Веста дека Австрија решила во иднина да го плаќа рускиот гас во рубли, објавена од руската агенција ТАС С, канцеларот ја окарактеризира како „лажни вести на руската пропаганда“.

„Ние (австриската нафтена компанија) „OMV“ ги прифативме условите за плаќање, а тоа го направија и во Германија. Ова е важно за нас, а лично Путин во текот на нашиот разговор ме увери дека ќе продолжи испораката на гас, кој може да се плати во евра. Нашата ситуација не е променета“, посочи австрискиот канцелар.

„Пред овде да продолжат да се шират лажните вести за руската пропаганда. Се разбира, ОМВ ќе продолжи да плаќа за испорака на гас од Русија во евра. Австрија се држи до точката на заеднички договорените санкции на ЕУ“, напиша тој на Твитер.

loading...

go88 b29 mẹo chơi go88 GO88 - Thiên Đường Giải Trí Online, Game Bài Online

bài sunwin sunwin lừa đảo đánh bài đổi thưởng sunwin