(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ
(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ДЕНЕСКА МНОГУ ДОБРО РАСПОЛОЖЕН, ГИ ПОФАЛИ НОВИНАРИТЕ: МНОГУ УБАВО ИЗГЛЕДАТЕ ДЕНЕСКА, ОСОБЕНО НОВИНАРКИТЕ
БРАВО - НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА
БРАВО - НАШАТА НАЈДРАГОЦЕНА ЦРКВА ЌЕ СЕ РЕСТАВРИРА: ЗА РЕСТАВРАЦИЈА НА ЦРКВАТА ВО КУРБИНОВО ОДОБРЕНИ НАЈМНОГУ ПАРИ ВО БИТОЛСКО-ПРЕСПАНСКИОТ РЕГИОН ОД ГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА
(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ - Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот
(ВИДЕО) МЕПСО ВЛОЖУВА 15 МИЛИОНИ ЕВРА ВО 150 КИЛОМЕТРИ ДАЛЕКОВОДИ - Заев и Бочварски на изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле: За просперитетна економија инвестираме во енергетската инфраструктура дома и се поврзуваме со регионот
Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца
Филипче: Децата нема да мора ги будат навечер, набавуваме сензори за мерење дијабет кај деца
БРАВО - НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА ВО РЕСЕН
БРАВО - НОВА ВОДОВОДНА МРЕЖА ВО РЕСЕН
Детали за убиството во Топанско кое се случи ноќеска: Убиени две млади момчиња, изрешетани со калашников!
Детали за убиството во Топанско кое се случи ноќеска: Убиени две млади момчиња, изрешетани со калашников!
БУГАРИЈА НЕ ПОБАРАЛА, АМА АКО ТРЕБА ЌЕ ГИ СТАВИМЕ БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ, ВЕЛИ ОСМАНИ
БУГАРИЈА НЕ ПОБАРАЛА, АМА АКО ТРЕБА ЌЕ ГИ СТАВИМЕ БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ, ВЕЛИ ОСМАНИ
БРАВО СПАСОВСКИ - Полицајците добија бонус плата за прекувремена работа во 2018-та!
БРАВО СПАСОВСКИ - Полицајците добија бонус плата за прекувремена работа во 2018-та!

АВСТРИСКИ АНАЛИТИЧАР: ГЕРМАНИЈА СЕ ОТКАЖА ОД СВОЈОТ НАЦИОНАЛЕН ДЕН ЗАТОА ШТО ТОА ЈА НАВРЕДУВАШЕ ИСТОЧНА ГЕРМАНИЈА, НИЕ ВО АВСТРИЈА ИМАМЕ САМО 1 НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК, ВИЕ ИМАТЕ ОКОЛУ 10!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

– Германија се откажа од својот национален празник пред обединувањето со источна Германија затоа што тоа ги навредуваше источно германците па се избра нов празник а тоа е денот на обединувањето. Ние во Австрија имаме само 1 национален празник, вие во Македонија имате околу 10, ништо нема да ви фали ако се откажете од славење на 11-ти октомври и наместо него да го славите заедно со цела Европа 8-ми мај денот кога беше поразен фашизмот. Еве ви решение на тој проблем и Бугарија нема да се лути и полесно ќе ја скршиме да попушти за јазикот и за идентитетот и за Гоце Делчев.

Австриски аналитичар направи лом на Алфа ТВ.

loading...

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) Episode 5 (https://funimationfree.com/m/Qxw7/ep-5) at Funimation funimation sign in

Beastars 2nd Season Episode 2 at Crunchyroll crunchyroll premium trial