Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!
(ВИДЕО) ХАХА, ЕФТОВ СЕ ПРЕТЕРА СО НОВИНАРСТВОТО: МАКЕДОНСКИТЕ ОЛИГАРСИ НЕ ГИ УКРАДОА ФАБРИКИТЕ ВО ТРАНЗИЦИЈАТА ТУКУ БЕА ЗАМОЛЕНИ ДА СЕ ЖРТВУВААТ И ДА ГИ СПАСАТ ОД ПРОПАСТ?!
МВР ВОВЕДУВА РЕД НА ПАТИШТАТА: 71 санкции за брзо возење на автопат Куманово - Скопје - Велес, 75 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово, 52 санкционирани возачи на мотоцикли во Гостивар, два мотоцикли одземени
МВР ВОВЕДУВА РЕД НА ПАТИШТАТА: 71 санкции за брзо возење на автопат Куманово - Скопје - Велес, 75 санкции за брзо возење на територија на СВР Тетово, 52 санкционирани возачи на мотоцикли во Гостивар, два мотоцикли одземени
НАД ЛУГАНСК СОБОРЕН РУСКИ СУ 25, УБИЕН ПИЛОТОТ БОТАШЕВ КОЈ БИЛ ПОРАНЕШЕН ГЕНЕРАЛ ВО РУСКАТА АВИЈАЦИЈА
НАД ЛУГАНСК СОБОРЕН РУСКИ СУ 25, УБИЕН ПИЛОТОТ БОТАШЕВ КОЈ БИЛ ПОРАНЕШЕН ГЕНЕРАЛ ВО РУСКАТА АВИЈАЦИЈА
ЏОРЏ СОРОС ВО ДАВОС ВЕЛИ ДЕКА ПУТИН МОРА ДА БИДЕ ПОРАЗЕН, МОЖНО Е ДА ИМА ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА
ЏОРЏ СОРОС ВО ДАВОС ВЕЛИ ДЕКА ПУТИН МОРА ДА БИДЕ ПОРАЗЕН, МОЖНО Е ДА ИМА ТРЕТА СВЕТСКА ВОЈНА

Бабовски дел од првиот состанок на Регионалниот форум на шефовите на ветеринарните служби од Западен Балкан

Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, Николче Бабовски учествува на првиот состанок на Регионалниот форум на шефовите на ветеринарните служби од Западен Балкан, што се одржува во Сараево. Форумот има за цел да иницира понатамошни средби и функционалност на Регионалниот форум на шефовите на ветеринарните служби од Западен Балкан, како и понатамошна комуникација и соработка во насока на преземање на координирани активности за искоренување на болести кај животните во регионот.

– На форумот ќе бидат разменети и искуства од надлежните ветеринарни служби, особено во делот на креирање на стратегии и преземање на мерки за регионална контрола на класична и африканска свинска чума, развивање на национални и регионални планови за итни мерки за здравствена заштита кај животните, вели Бабовски.

Тој додаде дека ќе биде презентирана и епидемиолошката состојба за некои од болестите кај животните во Западен Балкан, ќе се идентификуваат регионалните приоритети и ќе се дефинира работен план од областа на ветеринарството за идниот период.

На вториот Регионален форум на шефовите на ветеринарните служби од Западен Балкан, што според планираното треба да се одржи во втората половина на март 2022 година домаќин и претседавач ќе биде Република Северна Македонија.

Форумот се организира во рамки на проектот „Регионални активности за искоренување на болести во земјите од Западен Балкан”, финансиран од Европската унија. Покрај шефовите на ветеринарните служби од Западен Балкан, учествуваат и високи претставници од Директоратите за здравствена заштита на животните и за здравје и безбедност на храна од ЕУ и од ветеринарните власти од Албанија, домаќинот Босна и Херцеговина, Косово, Србија и Црна Гора.

loading...

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

sites to watch anime Tokyo Ghoul

anime website High School DxD

animes online Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 8

AniWatch Boruto: Naruto Next Generations Episode 224