ДЕМАНТ НА МИЦКОВСКИ: И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси
ДЕМАНТ НА МИЦКОВСКИ: И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси
Премиерот Заев за случајот Таргет-Тврдина: Испратена е пораката дека системот функционира
Премиерот Заев за случајот Таргет-Тврдина: Испратена е пораката дека системот функционира
ПЕНДАРОВСКИ: Остануваат уште неколку дена да се пријавите на повикот за #ШколаЗаПолитики
ПЕНДАРОВСКИ: Остануваат уште неколку дена да се пријавите на повикот за #ШколаЗаПолитики
ПЕЖО ГО ПРОМЕНИ СВОЕТО ЛЕГЕНДАРНО ЛОГО СО ЛАВ, СЕГА ИЗГЛЕДА МНОГУ ПОДОБРО
ПЕЖО ГО ПРОМЕНИ СВОЕТО ЛЕГЕНДАРНО ЛОГО СО ЛАВ, СЕГА ИЗГЛЕДА МНОГУ ПОДОБРО
(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЖЕНИ СЕ ПРИЧИНА ШТО СЕ ПОВЕЌЕ ИМА ЛГБТ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ
(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ЖЕНИ СЕ ПРИЧИНА ШТО СЕ ПОВЕЌЕ ИМА ЛГБТ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ
СДСМ ПАК СЕ ВРАЌА НА БИХАЧКА: Ленинова, Железничка и Мексичка повторно ќе се испишат на таблите на улиците, се враќа и Бихачка!
СДСМ ПАК СЕ ВРАЌА НА БИХАЧКА: Ленинова, Железничка и Мексичка повторно ќе се испишат на таблите на улиците, се враќа и Бихачка!
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЧИФЛИГАНЕЦ Е КАКО ЧАК НОРИС ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО - Адора е пример како во кризно, пандемиско време може да се успее на интернационалниот пазар
(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЧИФЛИГАНЕЦ Е КАКО ЧАК НОРИС ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО - Адора е пример како во кризно, пандемиско време може да се успее на интернационалниот пазар
(ВИДЕО) „Секој заслужува правда, повторување на постапки и одговорност ако се огрешил пред законот. Дел од процесите завршија успешно како Сопот, дел со казни. Овој случај доби повторување“, посочи премиерот Заев, повикувајќи се на одлука од правосудните органи, во врска со инцидентот кај Смилковското езеро
(ВИДЕО) „Секој заслужува правда, повторување на постапки и одговорност ако се огрешил пред законот. Дел од процесите завршија успешно како Сопот, дел со казни. Овој случај доби повторување“, посочи премиерот Заев, повикувајќи се на одлука од правосудните органи, во врска со инцидентот кај Смилковското езеро

Бабовски: На 7183 сточари им се исплатени 225 милиони денари за произведено и предадено млеко

* реклами —————————————————————————————————————————————

————————————————————————————————————————————————-

На вкупно 7183 сточари денеска им се исплатени 225 милиони денари за произведено и предадено млеко, соопшти директорот на Платежната агенција, Николче Бабовски по средбата со одгледувачите на овци, кози и крави во Штип.

Овие средства, нагласи Бабовски, се исклучително важи за фармерите зашто ќе им овозможат набавка на се што им е потребно за презимување на стоката.

-За неполн месец успеавме да исплатиме 377 милиони денари за втора и трета фаза предадено млеко со што и целосно ја затворивме исплатата по овој основ согласно Програмата 2019, нагласи Бабовски.

* реклами —————————————————————————————————————————————–

————————————————————————————————————————————————————

Тој информира и дека од денеска до 25 декември 2020 може да се поднесуваат електронски барања за органско производство од Програмата 2020.

-Продолжува неселктивната и навремена исплата на субвенциите за сите кои ги исполнуваат условите, подвлече директорот.

Заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски кој беше заедно со Бабовски во Штип, дополни дека за неколку дена ќе биде објавен огласот за плати за овчарите. Се размислува во Програмата за поддршка за идната година да се внесат стимулации за производство на говедско месо и за подобрување на квалитетот. Интерес кај сточарите за овој сегмент има, а според АХВ, такви фармски капацитети се околу 5.000 – 6.000.

loading...

Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 36 at website https://kissanimeonline.com. See more god of highschool kissanime

Watch Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full (https://gogoanime.be/m/ZXwP/ep-1) at website https://gogoanime.be. See more go go go anime