Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Средба на претседателот Пендаровски со претставници на германскиот Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг Скопје
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Мицкоски на средба со Зафировски, ко-основачот на „Македонија 2025“
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
Единствени во Европа сме што имаме министерство за помалите етнички заедници,му реплицира Ковачевски на Петков
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
СДСМ најавува кратење на трошоците од 100 милиони евра, ВМРО обвинува дека манипулира
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
ЕУ стави рок спорот да се реши до јули, ќе продолжи со притисок врз Софија и Скопје
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
Директорот на БЈБ Тасевски на 49-та Европска регионална конференција на Интерпол
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ЕСКАЛИРА РАДИНАЛИЗМОТ И НАЦИОНАЛИЗМОТ ВО БУГАРИЈА, ВЕЌЕ И ЉУБЧО НЕ Е ПОДОБЕН ЗА БУГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ, УПАД НА ВМРО БНД НА НЕГОВО ПРЕДАВАЊЕ ВО СОФИЈА?!
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа
ШОКАНТНА ФАШИСТИЧКА ИЗЈАВА НА РАДЕВ СРЕДЕ БЕРЛИН: Нема да дозволиме легитимација на македонизмот во Европа

Бајден: Путин одбра војна и сега ќе ги сноси последиците

Американскиот претседател Џо Бајден вечерва по македонско време одржа прес конференција на која рече дека рускиот претседател Владимир Путин сноси целосна одговорност за нападот на Украина и дека Русија ќе се соочи со последиците поради тоа.

-Путин е агресорот. Путин ја избра оваа војна. А сега тој и неговата земја ќе ги сносат последиците, рече Бајден во изјавата во Белата куќа.

Тој ги соопшти санкциите кои САД ќе ги воведат за Русија. САД не го прават тоа сами, рече тој, додавајќи дека 27-те членки на ЕУ и членки на Г7 ќе учествуваат во овие санкции.

Еве ги санкциите што ги најави:

-Ограничување на можностите Русија да прави бизнис во долари, евра, фунти и јени за да биде дел од глобалната економија.

-Запирање на можноста за финансирање и развој на руската војска.

-Нарушување на можноста да се натпреваруваат во високотехнолошката економија на 21 век.

Исто така, САД ги санкционираа руските банки кои заедно имаат имот во САД од околу 1 трилион долари.

-Исто така, блокираме уште четири големи банки. Тоа значи дека секој имот што го имаат во Америка ќе биде замрзнат, рече Бајден.

loading...

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Attack on Titan Final Season

anime website Tokyo Revengers (Dub)

4Anime Attack on Titan Final Season Part 2

4anime.biz My Hero Academia Season 5 (Dub)

4anime biz Fairy Tail

tải go88