Герасимовски – Силвестри: Италијанскиот да се изучува во училиштата во Центар
Герасимовски – Силвестри: Италијанскиот да се изучува во училиштата во Центар
Радев: Пристапот на Владата кон Северна Македонија треба да се поддржи
Радев: Пристапот на Владата кон Северна Македонија треба да се поддржи
Груби - Абдрахманов: Република Северна Македонија е пример за почитување на правата на заедниците
Груби - Абдрахманов: Република Северна Македонија е пример за почитување на правата на заедниците
ВМРО-Народна партија: Македонската длабока држава нема намера за позитивно решение со Бугарија
ВМРО-Народна партија: Македонската длабока држава нема намера за позитивно решение со Бугарија
Бугарската авиокомпанија „Гуливер“ ќе ги поврзе Скопје и Софија за помалку од 50 евра?
Бугарската авиокомпанија „Гуливер“ ќе ги поврзе Скопје и Софија за помалку од 50 евра?
ПРОДОЛЖУВА ЛУДИЛОТО НА ЃОКОВИЌ, НАМЕСТО ДА СЕ ИЗВИНИ И ДА СЕ ВАКЦИНИРА, ТОЈ ЌЕ ГИ ТУЖИ АВСТРАЛИСКИТЕ ДАНОЧНИ ОБВРЗНИЦИ ЗА 6 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, ТИЕ МУ СЕ КРИВИ ЗА ТОА ШТО ОН НЕ САКАШЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРА
ПРОДОЛЖУВА ЛУДИЛОТО НА ЃОКОВИЌ, НАМЕСТО ДА СЕ ИЗВИНИ И ДА СЕ ВАКЦИНИРА, ТОЈ ЌЕ ГИ ТУЖИ АВСТРАЛИСКИТЕ ДАНОЧНИ ОБВРЗНИЦИ ЗА 6 МИЛИОНИ ДОЛАРИ, ТИЕ МУ СЕ КРИВИ ЗА ТОА ШТО ОН НЕ САКАШЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРА
Првороденото новороденче во 2022 г. во Општина Делчево е малата Јована Димитровска која денеска на денот на нејзиниот именден, го доби традиционалниот подарок од Општина Делчево, еднократен паричен износ од 10.000 ден
Првороденото новороденче во 2022 г. во Општина Делчево е малата Јована Димитровска која денеска на денот на нејзиниот именден, го доби традиционалниот подарок од Општина Делчево, еднократен паричен износ од 10.000 ден
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори
Маричиќ: Новата енергија која беше видлива преку посетата на Петков треба да се прошири со конкретни чекори

Балковски: Не уценуваме со поддршка за новата влада, важно е Собранието да почне расправа за изборниот модел

Пратеникот од ВМРО-НП Љупчо Балковски кој воедно е и потписник на писмото кое помалите коалициски партнери од власта го испратија до претседателот на Собранието Талат Џафери за во најкус рок да ја свика седницата за измени на изборниот модел за „Слободен печат“ вели дека не уценуваат со поддршка за владата на мандатарот Димитар Ковачевски.

-Важно е во Собранието да почне расправата за промена на изборниот модел. Не сакаме тоа да се сфати како уцена од помалите партии дека еве поголемите нешто нам ни даваат, туку станува збор за демократизација на општеството. Битно е поголемите партии СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, еве и ДУИ да постигнат консензус дека со ова се унапредува демократијата. Сметам дека и ако не постигнат косензус, Џафери треба да ја свика седницата, да почне расправата и да се гласа. Така ќе биде јасна политичката ситуација, кои се позициите на ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ и на ДУИ за промена на изборниот модел. Тоа ќе биде и наш аргумент пред ОБСЕ кои партии се за демократизација на општеството – вели Балковски.

loading...

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

One-Punch Man

anime websites Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub)