(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
(ВИДЕО) ЕУФОРИЈА ВО КАВАДАРЦИ: ФК ТИКВЕШ ВЛЕГУВА ВО ПРВАТА ЛИГА
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Арсовска – Алтај: Потпишан значаен договор за соработка меѓу Скопје и турскиот град Конја
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
Средба во Давос на претседателот Стево Пендаровски со нобеловецот по економија Џозеф Штиглиц
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
(ВИДЕО) Претседателот Пендаровски на панел сесијата „Одржувањето на безбедноста во Европа“ на Светскиот економски форум во Давос
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
Сите што гласавме за Преспанскиот договор имаме удел во ова што се случува со МПЦ, велат осумте пратеници од опозицијата што гласаа за уставните измени
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
ПЕНДАРОВСКИ ВО ДАВОС ОСТВАРИ КРАТКИ СРЕДБИ СО ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР САНЧЕЗ И СО ПРЕМИЕРОТ НА КОСОВО КУРТИ
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
НОВО МАСОВНО ПУКАЊЕ ВО САД, 18 ГОДИШНИК УБИ 14 УЧЕНИЦИ И ПРОФЕСОР ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО ТЕКСАС, ПОЛИЦИЈАТА СМРТНО ГО ЗАСТРЕЛА
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата
ССМ најави масовни протести од утре: Не добиле средба со Владата

СКОПСКАТА ЛЕГЕНДА БАРМИ: Родниот град на мојата сопруга, како и многу други низ Украина, деновиве е бомбардиран, а нејзините роднини и пријатели се по подруми

Родниот град на мојата сопруга, како и многу други низ Украина, деновиве е бомбардиран, а нејзините роднини и пријатели се по подруми (патем, сопругата ми е полу-Украинка, полу-Рускиња, но тоа сега не е битно – ние сме за Украина). И сè ова заради онаа одртавена комуњара на сликиве (Тупин), чии монголо-татарски орди сега ја ослободуваат Украина од Украинците.

Заради Путлер, Московија деновиве е на клоци бркана од сите можни меѓународни финанскиски и политички организации, културни и спортски настани (Совет на Европа, Лига на шапиони, чак и од Евровизија, а наскоро можеби и од системот за меѓународни банкарски трансфери SWIFT). Москва смело патува у комунизам (у камено доба), каков што таа веќе им однесе во Доњецката Народна Република, Луганската Народна Република и слични дупки без иднина на светската мапа. Заради допинг махинациите на Тупин, Москва се бламира и на Олимпијадите, кајшто ѝ е забрането да се натпреварува под свое знаме и да добива медали под звуците на својата химна.

Таа бламажа од држава на крај ќе ја избркаат и од Обединети нации! Кај ги видат – одма ги бркаат! Билмезмените околу Тупин сега губат по трилиони долари дневно, а речиси сите тие „патриоти“ и лицемери поседуваат имот и банкарски сметки на „трулиот Запад“, кои сега ќе им бидат замрзнати. Така, на пример, на путинскиот „Латас“ – Владимир Соловјов, неодамна му беше забрането да ја посетува својата вила на езерото Комо во Италија, па тој почна да цмиздри дека Италијанците „биле фашисти“ и дури заигра на „џуиш-кард“, тврдејќи дека тие го прогонувале „зашто бил Евреин“.

И Путин исто така блада и булазни – за некакви „наркомани и нацисти кои владееле во Украина“ или сл. Сигурно веќе ги чувте тие негови изјави, ако тој word salad може да се нарече „официјална изјава“ (а иронично, во редовите на руските сили врие од неонацисти околу што веќе имам пишувано, а претседателот на Украина е Евреин). Владимир Владимирович Путин многумина во Русија го ословуваат со дехуманизирачкото ВВП, пошто никој нормален веќе одамна не го сматра за човек (пример: „ВВП пак сере“, „ВВП пак краде“ и сл.). Во Украина го викаат Хуйло (курајбер) и уште одамна му направија песна со таков наслов. Тупин веќе има 69 години и целиот е изматуфен, олињао и отсечен од реалноста као Гаргамел у својот бункер 10 спрата испод земја. Мораат да го пукаат у фаца со ботокс ињекции за да биде затегнат и да делуе помладо и повитално, а го качуваат и на столче за делуе повисоко и поавторитетно кога го сликаат.

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

watch anime One-Punch Man

free anime online Tokyo Ghoul

stream anime online One-Punch Man

dubbed anime BANANA FISH