НИКОБ обезбедување со специјален промотивен пакет
НИКОБ обезбедување со специјален промотивен пакет
БОЧВАРСКИ: Со 20 милиони денари се реконструира патот од Радовиш до Воиславци
БОЧВАРСКИ: Со 20 милиони денари се реконструира патот од Радовиш до Воиславци
МЕКДОНАЛДС ГИ ПРОДАВА СВОИТЕ 850 РЕСТОРАНИ ВО РУСИЈА, КАДЕ РАБОТАТ 60 000 РУСИ, РЕСТОРАНИТЕ ЌЕ СЕ РЕБРЕНДИРААТ И НЕМА ДА ГИ ИМААТ ОЗНАКИТЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ЛАНЕЦ ЗА БРЗА ХРАНА ВО СВЕТОТ
МЕКДОНАЛДС ГИ ПРОДАВА СВОИТЕ 850 РЕСТОРАНИ ВО РУСИЈА, КАДЕ РАБОТАТ 60 000 РУСИ, РЕСТОРАНИТЕ ЌЕ СЕ РЕБРЕНДИРААТ И НЕМА ДА ГИ ИМААТ ОЗНАКИТЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ЛАНЕЦ ЗА БРЗА ХРАНА ВО СВЕТОТ
(ВИДЕО) Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ има целосно погрешен пристап, блокира само заради внатрепартиски позиции
(ВИДЕО) Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ има целосно погрешен пристап, блокира само заради внатрепартиски позиции
ФАО: Европа и Централна Азија се обврзуваат да обезбедат сигурнa исхрана, одржливи и инклузивни земјоделско-прехранбени системи
ФАО: Европа и Централна Азија се обврзуваат да обезбедат сигурнa исхрана, одржливи и инклузивни земјоделско-прехранбени системи
УБЕДЛИВО НАЈДОБАР МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ДОСЕГА - Бесими најави помош за граѓаните: Следуваат нови антикризни мерки
УБЕДЛИВО НАЈДОБАР МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ ДОСЕГА - Бесими најави помош за граѓаните: Следуваат нови антикризни мерки
МОНТИ ПАЈТОН ТРАГИ КОМЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈКОСКИ И ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ МИЦКОВСКИ ДРЖЕА ПРЕС ЗА ПРОЕКТ ФИНАНСИРАН ОД ВЛАДАТА КОЈА ЈАПЛУКААТ И РУШАТ 24/7
МОНТИ ПАЈТОН ТРАГИ КОМЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ: ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈКОСКИ И ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ МИЦКОВСКИ ДРЖЕА ПРЕС ЗА ПРОЕКТ ФИНАНСИРАН ОД ВЛАДАТА КОЈА ЈАПЛУКААТ И РУШАТ 24/7
МИЦКОВСКИ: АКО ДОЈДЕМЕ НИЕ НА ВЛАСТ, ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЗАПРЕ И ЌЕ НАЈДЕМЕ ЈАГЛЕН И НАФТА ВО ОВЧЕ ПОЛЕ И НЕМА ДА ИМА ИНФЛАЦИЈА!
МИЦКОВСКИ: АКО ДОЈДЕМЕ НИЕ НА ВЛАСТ, ВОЈНАТА ВО УКРАИНА ЌЕ ЗАПРЕ И ЌЕ НАЈДЕМЕ ЈАГЛЕН И НАФТА ВО ОВЧЕ ПОЛЕ И НЕМА ДА ИМА ИНФЛАЦИЈА!

Бектеши: Ќе продолжиме со дополнителни мерки за зачувување на животниот стандард на граѓаните на Северна Македонија

Северна Македонија не го плаќа со руски рубљи гасот што го добива од „Газпром“, истакна министерот за економија Крешник Бектеши во емисијата за надворешна политика „Светот и ние“ на БНТ, јави дописникот на МИА од Софија.

Бектеши наведе дека Северна Македонија за гасот плаќа со евра, посочувајќи дека ниту едно плаќање од страна на властите во Скопје не е направено со руски рубљи, туку со евра, а во некои од случаите трговците плаќале со долари.

– Република Северна Македонија во целост ги поддржува решенијата на Европската Унија и на Европската комисија, бидејќи единствената цел е започнување на преговири со ЕУ за пристапување и поради тоа одлуките поврзани со руската воена инвазија во Украина, Северна Македонија ги прифаќа и исполнува, потенцираше Бектеши.

Министерот посочи дека Северна Македонија нема големи трговски размени со Русија и оти трговијата меѓу Скопје и Москва е 1.5 проценти, речиси колку што е и со Украина.

– Сепак војната во Украина влијае врз македонската економија, бидејќи земјата е обврзана со европските пазари. Ценовните шокови во сферата на прехранбената индустрија и енергетика се одразуваат врз македонската економија. Ќе продолжиме со дополнителни мерки за зачувување на животниот стандард на граѓаните на Северна Македонија, рече Бектеши.

Тој потсети дека Скопје покажал интерес за градењето на уште гасовод конектор меѓу Бугарија и Северна Македонија (Петрич-Струмица). Двете држави, како што рече Бектеши, можат заедно да конкурираат за заедничко финансирање од европските фондови. -Северна Македонија сака да ги продлабочи своите енергетски врски и со Република Бугарија и со Република Грција со цел да обезбеди обезбеди диверзификација на изворите на енергија, посочи Бектеши.

loading...

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

My Hero Academia Season 3 Episode 22

AnimeFreak My Hero Academia Season 5 Episode 19

anime stream AnimeFreak My Hero Academia Season 3

free anime online DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

AnimeFreak Death Note

tải go88