Укинат задолжителниот карантин за лицата кои од С.Македонија и Грција влегуваа во Албанија
Укинат задолжителниот карантин за лицата кои од С.Македонија и Грција влегуваа во Албанија
СЕ Е КАЖАНО...
СЕ Е КАЖАНО...
Заев за осудените за „27 април“: Нема да има помилување, но секој има право на ново судење доколку има нови докази
Заев за осудените за „27 април“: Нема да има помилување, но секој има право на ново судење доколку има нови докази
Заев за средбата Пендаровски-Мицковски: Нема зијан од дијалог, Пендаровски да мисли на тоа што народот во мнозинство го очекува од нас политичарите
Заев за средбата Пендаровски-Мицковски: Нема зијан од дијалог, Пендаровски да мисли на тоа што народот во мнозинство го очекува од нас политичарите
Имаме потреба од јавни, а не владини или политички кампањи во медиумите, вели Заев
Имаме потреба од јавни, а не владини или политички кампањи во медиумите, вели Заев
ПОДАРОК ЗА НАШАТА ЕМИГРАЦИЈА, СЕЗОНСКИТЕ РАБОТНИЦИ И СТУДЕНТИТЕ ВО УК: Обединетото Кралство ги призна македонските возачки дозволи
ПОДАРОК ЗА НАШАТА ЕМИГРАЦИЈА, СЕЗОНСКИТЕ РАБОТНИЦИ И СТУДЕНТИТЕ ВО УК: Обединетото Кралство ги призна македонските возачки дозволи
Шилегов вели дека постапката за набавка на противпожарна скала е почната во 2017, со опремава ќе може да гасиме пожари над 5-ти спрат, опремата ќе ја користиме 30 години!
Шилегов вели дека постапката за набавка на противпожарна скала е почната во 2017, со опремава ќе може да гасиме пожари над 5-ти спрат, опремата ќе ја користиме 30 години!
(ВИДЕО) ЦУК на подготовските за претстојната СПАСИТЕЛНА ВЕЖБА МРЕЖИЧКО 21 кај селото Мрежичко, Кавадаречко
(ВИДЕО) ЦУК на подготовските за претстојната СПАСИТЕЛНА ВЕЖБА МРЕЖИЧКО 21 кај селото Мрежичко, Кавадаречко

Бектеши: Нема нови субвенции за компаниите што злоупотребиле државна помош

Министерот за економија Крешник Бектеши истакна дека компаниите кои веќе ја злоупотребиле финансиската помош од Владата нема да имаат можност за да аплицираат за нова мерка.

-Тие компании кои злоупотребувале средства од првите четири сета на економски мерки, нема да добијат веќе помош од страна на државата – порача Бектеши.

Според него, треба да се постават критериуми при аплицирање за мерките.

-Доколку треба нивните вработени ќе ги згрижи Владата директно, како што најави и Лукаревска денеска со блокирање на нивните сметки и со префрлување на средствата директно на вработените во тие компании – додава Бектеши.

loading...

AniWatch anime websites: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa (https://aniwatch.pro/m/g103) Episode Full

GoGoAnime the daily life of the immortal king gogoanime: Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 12 (https://gogoanime.be/m/aY8v/ep-12)