Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
Грковска: Законот за потекло на имот ќе се донесува внимателно
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
УЖАС, СО ВАКВИ ПРОТЕСТИ ПАК СЕ КРЕВА ЖЕЛЕЗНАТА ЗАВЕСА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА - Бугарското ВМРО организираше протест против кревање на ветото: Демонстрантите скандираа „Македонија е бугарска“
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Приведен крадец во Штип, одземеното вратено на сопственикот, Претрес во скопско, приведено едно лице
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Бесими: Ребаланс за заздравување на економијата и поддршка на граѓаните и стопанството
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
Зеленски: Војната со Русија ќе биде крвава, но ќе заврши на преговарачка маса
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
БОМБА НА КАЕВСКИ: Груевски откри нови работи, дали градоначалникот со кој контактира е Арсовска?
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
ФЕРО ИНВЕСТ ВО СООПШТЕНИЕ ВЕЛИ ДЕКА НЕМААТ НИКАКВА ПОВРЗАНОСТ СО ФОТОНАПОНСКАТА ЦЕНТРАЛАТА ВО ОСЛОМЕЈ, ВЕЛАТ ДЕКА ИРЛ ГИ КЛЕВЕТИ БЕЗ ДОКАЗИ, ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ИРЛ ТВРДАТ ПОИНАКУ, ОБЈАВУВААТ И ДОКУМЕНТИ ЗА КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ДОКАЗИ ДЕКА ФЕРО ИНВЕСТ СЕ ПОВРЗАНИ СО ЦЕНТРАЛАТА
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија
Петков бара Радев да свика Совет за национална безбедност за Македонија

Беличанец: Заев го урна груевизмот, веќе е вграден во македонската државна историја

МИЦКОВСКИ И МНОГУ ДРУГИ НЕМААТ ОСНОВ ДА ГО ОМАЛОВАЖАТ ИСТОРИСКИОТ ДРЖАВНИЧКИ И ПАРТИСКИ ПРИДОНЕС НА ЗОРАН ЗАЕВ!
Заев е веќе вграден во македонската државна историја.

Го урна груевизмот, ги воспостави темелите за граѓанска држава заснована на еднаквост на граѓаните без разлика на национална, верска и политичка припадност.
Со Преспанскиот договор државата ги надмина блокадата од Грција, привремената референца ФИРОМ ја замени со уставно име под кое е запишана во ООН, со што и македонскиот јазик стана меѓународно признат, земјата стана членка во НАТО, придонесе да се потпише Договорот за пријателство со Бугарија како основа за надминување на блокадата на Бугарија со што се создадени сите предуслови за почеток на преговори за влез на земјата во ЕУ. Со тоа Заев како Премиер и лидер на СДСМ придонесе за детерминирање на насоката на земјата од која нема повраток.

А оставките кои ги најави се чин на храбар човек и меѓународно признат политичар со кои тектонски ги здрма ЕУ и САД дека наспроти неговите исполнувања на договореното не го испорачаа ветеното.
Заев воспостави и пракса дека кога на избори политичарот не ја добие очекуваната подршка од гласачите треба да поднесе оставка.

Накусо, Заев наспроти Бранко Црвенковски и Мицковски не го стави личниот интерес наспроти државните интереси.

Сеуште е Премиер и лидер на СДСМ и нема сомневање дека ќе ја предаде власта и партиската лидерска фунција на следниот се надавам промислено и демократски избран способен политичар/чека за да продолжи да работи на зацртаната НАТО и ЕУ насока. При што во меѓувреме работи да се обезбеди уште поголемо и постабилно мнозинство во Собранието.
По изборот на новата Влада Мицковски, после три неуспешни избори, ако има тронка политички морал и етика мора да поднесе оставка и да замине во историјата како неуспешен партиски лидер и политичар.

Заев е млад човек со зачуван политички и морален интегритет. И верувам дека секогаш кога ќе и треба на земјата ќе биде прифатен од мнозинството граѓани и сопартијци.

ФБ статус на Тито Беличанец

loading...

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 19

dubbed anime Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

anime to watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

Horimiya Episode 4