На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
На денешен ден на 15 мај 2017 година , Канал 5 започна со емитувањето на најгледаната и највлијателна политичка ТВ емисија „Само Вистина“
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ВО ЃОРЧЕ СЕ РАБОТИ ТУРБО: НОВ КРУЖЕН ТЕК ВО ВОЛКОВО, НОВИ УЛИЦИ ВО ДЕКСИОН И ДАМЕ ГРУЕВ, СЕ ЧИСТАТ КАНАЛИ...
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ПОКАНА ЗА УЧЕСТВО ВО НАЈДОБРИОТ ЛЕТЕН ДЕТСКИ КАМП ОДИМЕ НА МОРЕ – ОДИМЕ НА КОУЗОН КАМП И ВО 2021
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ФОТО НА ДЕНОТ - СДСМ НИКОГАШ НЕ БИЛ ВОЛКУ МОЌЕН: ВЛАСТА ОД ЛОКАЛНО ПА ДО ЦЕНТРАЛНО НИВО ВО ЕДНА ФОТКА
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ШУЌУР, КОНЕЧНО И ХИСТЕРИЧНИОТ САШО ТАСЕВСКИ ДА КАЖЕ НЕШТО ПАМЕТНО: ИЗРАЕЛ Е КРИВ, ГИ ДРЖАТ ПАЛЕСТИНЦИТЕ КАКО ГУЛАБИ ЗА ОТСТРЕЛ!
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
ЕВЕ ЗОШТО ПЛАЧАТ ПО ТИТОВО ВРЕМЕ, ОСВЕН ШТО ТОГАШ БИЛЕ МЛАДИ СЕКАКО: Кога работникот беше господин...
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ДВЕ БАБИ ВМРОВКИ ОД ВЕЛЕС ИМ ГО ЗЕМАА ЛЕБОТ НА ФЧЕРАШНИ И ЗЕВЗЕКМАНИЈА: ДЕЦАТА НЕ СМЕАТ ДА УЧАТ ЗА КОМПЈУТЕРИ, ТОА Е ГОЛЕМО ЗЛО!
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци
(ВИДЕО) ТРАЈАНОВ: Не сум против легализацијата на градбите на сиромашните, се плашам дека законот ќе го искористат богаташи и криминалци

БЕСПЛАТЕН ПР СОВЕТ ЗА ЛИДЕРОТ НА ВМРО ДПМНЕ: Како требаше да изгледа интервјуто на Мицковски за ТВ 24 со Мишко Иванов

Мене стварно жал почнува да ме фаќа, а не треба, ВМРОВЦИТЕ се едни такви зли клети гадови што треба да ги мразам од дното на душата, и тоа ич да не сум бил тепан и казнуван од нив додека беа на власт, чисто како граѓанин на оваа земја кој гледа колку штета и прават на земјата.

Но еве за момент да заборавиме се тоа и да фатам да им помогнам малце, значи многу се прости работиве, еве како требаше Мицковски да му одговори на Мишко Иванов за уште денеска наместо да остане на тој рејтинг беден кој го има како политичар, ќе му пораснеа процентите за едно 5-6 степена нагоре.

Мишко: Се знаете со Орце Камчев?

Мицко: Кога бевме во криза малку се испаничивме па примивме пари од сите, сега увидовме дека повеќе не треба да земаме пари од криминалци, го слушнавме гласот на народот и од сега веќе со такви кримоси кои зеле народни пари нема да имаме блиски односи а ќе направиме се парите да ги вратат во буџетот и да бидат казнети со затвор за она што го сториле против државата и против имотот на народот. (Мицко на ова одговори дека многу го поштовал господино Орка)

Мишко: Груевски ги плаќаше медиумите од народни пари?

Мицко: Тоа беше едно срамно минато време од кое ние се срамиме, а народот за тоа не казни два пати. Време е да се извиниме за тоа и да порачаме дека демократијата и особено медиумите нивнат слобода безбедност и независност се наша светост и ќе се бориме тоа да го зачуваме ако некој реши да го руши како вредност во земјава. Пред секој новинар ќе бидам со голем респект затоа што тоа е благородна професија, за речиси ич пари изложен си на разни критики, физички напади, тужби а со цел да го информираш народот и да бидеш контрола на власта… (Мицко за ова побара извинување од Мишко, демек Грујо не плаќал медиуми со народни пари?!?!?!?!)

Мишко: Не давате предлози само критикувате, а често и се користите со лажни вести тоа го потврди и ЕУ со еден извештај од пред неколку дена?

Мицко: Многу сакавме Заев да падне што побргу па некогаш не ги проверувавме најдобро информациите кои ни ги даваа разни луѓе, од сега понатаму ќе внимаваме многу повеќе на тоа, ги прифаќаме критиките и од ЕУ на таа тема, ВМРО ДПМНЕ ќе се подобри многу повеќе во односот со медиумите и со јавноста и ќе се обидеме освен критики да нудиме и паметни решенија. (Мицковски овде раскажуваше приказни како Заев повеќе лажел од него и како извештајот од ЕУ дека се користат со лажни вести е наместен и лажен извештај платен од некои лоби групи?!?!)

Мишко: За пари со СДСМ лесно се договарате, за друго никако да седнете и да се договорите?

Мицко: Парите од државата се еден вид заштита да не бидеме мета на разни олигарси со задни намени и ова е добра мерка, тие пари сега се колку што се, но ако државата не го прави ова, тогаш ние како политичари ќе најдеме финансиери но прашање е потоа колку тоа ќе ја чини државата ако ние тие финансиери потоа ги ставиме да бидат министри или државин секретари, кој знае колкава ќе биде штетата за државата. (Мицко овде се правдаше дека сумите биле намалени за 30%)

Мишко: Како вие би го решиле проблемот со Бугарија?

Мицко: Морам да признаам дека не му е лесно на Зоран Заев со радикалните барања на Бугарија, ние му даваме поддршка да опстои на црвените линии и ферски ќе му честитаме ако успее да постигне договор што ем ќе ни ги отвори портите кон ЕУ но и ќе успее да ги заштити нашите државни интереси. Ние сме конструктивна опозиција, ќе ја пофалиме владата кога ќе работи во интерес на народот нема да правиме од се политички театар, но ако осетиме дека се нарушени интересите на државата тогаш владата да очекува 200 000 народ на улиците и тогаш ќе се сличи народ и јас тогаш нема да одтоварам за последиците од тој бес на народот во таков случај, Заев да си внимава, има голема одговорност пред народот и пред историјата. (Мицко овде пак бараше лидерска средба и го обвинуваше Заев дека е предавник)

Мишко: Зошто не одите на избори во Штип?

Мицко: Мислиме дека власта игра нефер прави поткуп на гласачите и затоа не сакавме да одиме на пред време изгубени избори, не сакавме да легитимираме такви нефер избори, а ќе бараме предвремени избори ако владата подолго време го закочи интегрирањето во ЕУ, ќе бараме ние шанса да се договориме со Бугарија, Заев во тој случај ќе треба и самиот да си поднесе оставка ако не може да се договори а вратите кон ЕУ ни останат затворени со месеци, тоа не смееме да си го дозволиме. На тие избори ќе бараме пак техничка влада. (Мицко овде збориваше за опасност од короната)

loading...

AnimeFreak one piece animefreak: Watch My Hero Academia 3 Episode 11 (https://animefreak.ws/m/0yX1/ep-11)

AnimeDao animedao seven deadly sins: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 6