(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
(ВИДЕО) МАКЕДОНЦИТЕ ВО ХАЛКИДИКИ ЗАЧУДЕНИ КОЛКУ СЕ ЗАЕВИ СКРОМНИ: ЛЕТУВААТ ЗАЕДНО СО ОБИЧНИОТ НАРОДОТ НА ЕФТИНА ПЛАЖА ВО ПЕФКОХОРИ НА ПРВИОТ КРАК, НЕ СЕ НА ЕГЗОТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ КАКО МИКОНОС, МАЛДИВИ, ЕГИПЕТ, КУБА, СЕЈШЕЛИ
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БРАВО - НОВИ ГРАДИНКИ ВО КИСЕЛА ВОДА: УСЈЕ ЗА ПРВПАТ ДОБИВА ГРАДИНКА, НАСКОРО ГРАДИНКА И ВО РАСАДНИК
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
БОМБА НА ОСМАНИ: Нема потреба да се гласа во собрание за францускиот предлог, тој е во рамки на декларацијата усвоена лани, се нудам да одам во ВМРО ДПМНЕ да им го објаснам предлогот
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: СПОРЕД ПРОТОКОЛОТ КОЈ ЌЕ ГО ОБЈАВИМЕ УТРЕ СЕ ПРЕДВИДУВА ОТВОРАЊЕ НА АРХИВИТЕ ВО ДВЕТЕ ЗЕМЈИ И РЕХАБИЛИТАЦИЈА НА ЖРТВИТЕ ОД КОМУНИЗМОТ
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ОСМАНИ: ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА НЕМА ДА СЕ ТАРГЕТИРА СО ЦЕНЗУРА ТУКУ СО АПЕЛИ И СООПШТЕНИЈА
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
ЌЕ ПАЃААТ РУСКИ АВИОНИ И ХЕЛИКОПТЕРИ ВО УКРАИНА: АМЕРИКА ПРАЌА ВО УКРАИНА НАЈСОВРЕМЕНИ СИСТЕМИ ЗА АНТИ ВОЗДУШНА ОДБРАНА ВРЕДНА 800 МИЛИОНИ ДОЛАРИ
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
НОВ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА РУСИТЕ: СО РАКЕТИ УБИЕНИ 30 ЖИТЕЛИ НА ОДЕСА
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни
ОСМАНИ: Се разбира дека секое решение, предлог, којшто треба да задоволи две страни е компромисен и дека не е идеален само за едната страна, било кој предлог ќе треба да ги остави двете страни подеднакво задоволни или незадоволни

БЕСПЛАТНО КИНО НА ОТВОРЕНО ВО ГАЗИ БАБА

Заедно со Младински Културен Центар закажуваме нова средба за кино на отворено.
🗓25 септември (сабота)

📍локација: Дом на култура „11 Октомври“, населба Ченто

⏱20:00 часот 🎬 Bye Bye Morons” („Збогум морони“), режија: Albert Dupontel

Проекциите се бесплатни, ќе се реализираат по принципот прв дојден – прв услужен.

[ Нови датуми! ]🎥Филмска офанзива со патувачко кино на трева! Го испраќаме летото со кино под отворено небо🌙 на повеќе локации низ Скопје, и тоа: населбите Илинден, Драчево, Влае, Карпош, Ченто и Ѓорче Петров.
* Проекциите се бесплатни, ќе се реализираат по принципот прв дојден – прв услужен.

[ Програма и распоред ]

🎥 18 септември (сабота) 📍 локација: плато (кај фонтана), населба Карпош 3
20:00 | „Spy cat“ („Светот на Марни“), режија: Christoph Lauenstein
(синхронизиран на македонски јазик)

🎥 19 септември (недела) 📍 локација: плоштад „Делфина“, населба Влае
20:00 | „Terra Willy“ („Тера Вили“), режија: Eric Tosti
(синхронизиран на македонски јазик)

🎥 24 септември (петок) 📍 локација: Дом на култура, населба Илинден
20:00 | „The Specials“ („Посебни“), режија: Olivier Nakache

🎥 25 септември (сабота) 📍 локација: Три Круши, населба Драчево
20:00 | „The Whistlers“ („Свиркачите“), режија: Corneliu Porumboiu

🎥 25 септември (сабота) 📍 локација: Дом на култура „11 октомври“, населба Ченто
20:00 | „Bye Bye Morons” („Збогум морони“), режија: Albert Dupontel

🎥 26 септември (недела) 📍 локација: парк Ѓорче Петров
20:00 | „The Beach Bum“ („Скитникот од плажата“), режија: Harmony Kori

* Настаните ќе се реализираат согласно актуелните протоколи и мерки за организирање настани во отворен простор.
☂️ Во случај на дожд, проекциите ќе бидат презакажани , ве молиме следете нѐ за да ги знаете сите информации навреме!

🔍 www.mkc.mk/event/kino-na-treva-2/

#КиноНаТрева
www.mkc.mk
www.instagram.com/mkc_skopje
www.twitter.com/MKC_skopje

#МКЦ #Скопје

loading...

hướng dẫn tải go88 về iphone Go88 Club - Thiên đường cờ bạc online go88 đổi tên miền

tải sunwin sunwin miễn phí tải game sunwin bắt sunwin