Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Заев: Слободоумните знаат да одржат лекција, но знаат кога му се потребни на својот град
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Шилегов: Само обединето Скопје може да продолжи напред
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Најавувам вечерва – давам јасна насока и директива, во сите општински организации, кај сите наши градоначалници, сите министри и директори – GAME CHANGE, ни треба систем другари!
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
Заев: Oд 1 јануари просечната плата ќе биде 500 евра, а минималната 300 евра
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
БРАВО - СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
СДСМ СКОПЈЕ ПРОТИВ АРСОВСКА: ЗАГАДУВАЊЕТО НА ВОЗДУХОТ НЕ Е НАМАЛЕНО ЗАРАДИ ВЕТРОТ, ТУКУ ЗАРАДИ МЕРКИТЕ НА ГРАДОТ
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
МИЦКО Е СКАРАН СО ЗДРАВАТА ЛОГИКА: ПОВИКУВА ДА НЕ И СЕ ЛУТИМЕ НА БУГАРИЈА ШТО НЕ УЦЕНУВА, ТУКУ ДА МУ СЕ ЛУТИМЕ НА ЗАЕВ ШТО НЕ ПОПУШТА?!?!
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ
(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: ОТВОРЕНАТА КУЛТУРНА СЦЕНА ВО ГРАДСКИОТ ПАРК ЌЕ БИДЕ НОВАТА ГОРДОСТ НА СКОПЈЕ

БЕСРАМНИЦИ, УШТЕ ГЛУМАТ ЛУДИЛО, УШТЕ ОД НАС ПРАВАТ ЛУДИ МАЈМУНИ: Јанкулоска негира дека ВМРО-ДПМНЕ стоела зад протестите на 27 април

И поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, во сведочењето за случајот поврзан со организацијата на протестите на 27 април 2017 година, негираше дека нејзината партија, ВМРО-ДПМНЕ, била организатор на настаните.

Во тој период таа беше дел од Извршниот комитет на партијата и вели дека не ѝ биле познати одлуки во врска со протестите односно дека ВМРО-ДПМНЕ никогаш не излегла со формален став за демонстрациите кои ги организираше движењето „За заедничка Македонија“.

-Одлука на Извршниот комитет за поддршка на протестите не беше донесена, рече Јанкуловска.

Критичниот ден, сведочеше, била во својата канцеларија во партиското седиште и тврди дека не се случувало ништо невообичаено, а околу 17:00 часот си заминала дома и на телевизија видела што се случува во Собранието.

Јанкуловска е сведок предложен од страна на одбраната. Таа не е првиот истакнат член на партијата кој сведочеше во оој предмет. Сведочеа повеќето од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од минатиот парламентарен состав, како и актуелниот лидер Христијан Мицкоски кој во тој период беше генерален секретар. Сите сведочења беа во насока дека партијата не стоела зад протестите.

Конкретно Мицкоски, пак, рече дека народот се самоорганизирал.

-Протестите беа организирано изразување незадоволство од страна на народот, од граѓани кои сами се организираа во тој период, на тие протести присуствував и јас, одев речиси секој ден и тоа беше реакција на тогашната политичка ситуација. Што се однесува до партијата, нормално разговаравме и дебатиравме, но ако прашањето е дали партијата ги организираше тие протести, мојот одговор е не, рече Мицкоски во сведочењето на 25 декември 2020.

За организацијата на „27 април“, Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ги обвини поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески, и бившиот директор на тогашната УБК, Владимир Атанасовски. Сите се товарат за делото терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста.

Во истрагата беа обвинети и експремиерот Никола Груевски и поранешниот разузнавач Никола Бошковски, но тие не се најдоа во обвинението бидејќи во тој момент беа недостапни за органите на прогонот (едниот избега во Унгарија, другиот во Грција) и истрагата за нив остана отворена.

loading...

Website https://4anime.biz: Watch Chobits: Chibits - Sumomo and Kotoko Deliver 4anime Episode Full gleipnir 4anime

AnimeTV Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeDao: Sengoku Basara Two: Ryuko, Itadaki no Chikai! Atsuki Mirai e Kakeru Tamashii!! (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl kissanime animedao

Website https://animefreak.ws: Watch You're Being Summoned, Azazel animefreak Episode 13 my hero academia animefreak

Sxd quangnam: http://www.sxd.quangnam.gov.vn/Default.aspx?tabid=158&TLID=6526

Ludomanistudier: https://ludomanistudier.dk/publicering/animefreak-0