АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
АЛО ДАНЕЛА, СКОПЈЕ НЕ Е РАСАДНИК ПА ДА ГО ЗАПОСТАВИШ И УНИШТИШ ДОДЕКА ГО МУЗЕШ!
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Паркинг за велосипеди до секоја нова градба во Општина Центар
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
Герасимовски: Лицата со оштетен слух добиваат бесплатно паркирање на сите паркинзи на ПОЦ
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
ЗАСЛУЖЕНО, БУЧКОВСКИ ИМА ГОЛЕМО МЕЃУНАРОДНО ИСКУСТВО И РЕЈТИНГ - Владата му го продолжи мандатот на Владо Бучковски
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Заев- Таравари лаже. јавно да се извини или на суд
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Со толеранција против насилство: Кампања против сите форми на омраза и насилство на Мисијата на ОБСЕ во Скопје и Агенцијата за млади и спорт
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
Претседателскиот центар за политичко образование го идентификува популизмот како една од најголемите закани за демократското политичко уредување
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e
ПОСТОЈАН РАЗВОЈ: ЗГОЛЕМЕН ОПСЕГ ЗА OPEL CORSA-e и MOKKA-e

БЕЗ СТРАВ ОД ТЕМНИНАТА: INTELLI-LUX LED® СВЕТЛА ОД OPEL

• Светло како ден: најновите Intelli-Lux LED® Pixel Light со 168 LED елементи
• Иновативно осветлување за сите: Приспособлива технологија, без отсјај, Intelli-Lux LED® во новата Astra, Grandland, Insignia, Mokka и Corsa
• Технологија со стил: Intelli-Lux LED® интегрирана во лицето на брендот – Новиот Opel Vizor
• Висока безбедност и издржливост: LED системите се потполно ефикасни и безбедни

Кога часовниците ќе се вратат на зимското сметање на времето следниот викенд, ќе се стемнува уште порано. За возачите, ова значи зголемена претпазливост, бидејќи видливоста и условите за осветлување се влошуваат доцна попладне. Но, ова не е проблем за возачите на автомобили од Брендот Opel. Прилагодливата Intelli-Lux LED® технологија без отсјај се користи во сите класи на автомобили кај моделите на германскиот производител на автомобили, од бестселерот за мали автомобили Opel Corsa до привлечната Opel Mokka и водечката Opel Insignia. Исто така опционално опремени со најновата генерација на Intelli-Lux LED® Pixel Light се целосно новата Opel Astra, која неодамна ја прослави својата светска премиера, и новото издание на Opel Grandland.

Премиум светло за компактната класа: Нова Astra со Intelli-Lux LED® Pixel Light

Opel има долга традиција да обезбедува најдобра видливост, а со тоа и највисоко ниво на безбедност за ноќно возење. Astra игра водечка улога како технолошка платформа, што ги прави иновациите достапни за широка маса на купувачи. Вистински новитет овде е водечката светлосна технологија. Во 2015 година, претходната генерација („Европски автомобил на годината 2016“) донесе револуционерна матрична светлина во компактната класа. Сега пристигна следната фаза на развој. Intelli-Lux LED® Pixel Light познат од предводниците на Opel Insignia и новиот SUV на Grandland ја слави својата премиера со новата Astra.
Со вкупно 168 LED елементи (84 по фар) предизвикувачот на компактната класа обезбедува прецизна и флуидна шема на светлина во секое време, без да ги заслепува другите учесници во сообраќајот.
Ултра тенките предни светла ги „пресекуваат“ возилата што доаѓаат од конусот на светлина, со точна прецизност во рок од милисекунди. Останатите области остануваат целосно осветлени со долго светло.
Технологијата Intelli-Lux LED® е супериорна во однос на ксенон или конвенционални системи за осветлување, бидејќи е попрецизна и помоќна. Штом автомобилот ги напушта урбаните области, матричните фарови автоматски се префрлаат на долго светло и континуирано ја прилагодуваат должината и распределбата на светлосниот конус. Другите учесници во сообраќајот не ги заслепува светлината, додека останатиот дел од патот и неговата околина остануваат силно осветлени. LED светлата се вклучуваат автоматски, штом системот не забележува светла од други возила.

Благодарение на Intelli-Lux LED®, возачите исто така можат да забележат предмети или движења на патот, многу порано. Ова им дава повеќе време да реагираат соодветно, на пример, кога животните неочекувано ќе го преминат патот.

Покрај зголемувањето на безбедноста, Intelli-Lux LED® системите исто така изгледаат навистина добро. Во новите Opel Mokka, Astra и Grandland, фаровите се составна компонента на лицето на автомобилот, новиот Opel Vizor.

Светло како ден, ефикасни и безбедни: целосните LED системи за осветлување на Opel

Opel нуди слични LED системи и во други модели, кои се ефикасни и модерни. Opel Mokka, на пример, стандардно доаѓа со целосен LED систем кој се состои од фарови, дневни светла, индикатори и задни светла. Во Opel Crossland, како опција се достапни адаптивни предни светла со целосна светлина со светло за свиоци, помош за долго светло и автоматска контрола на опсегот.

Современите LED системи на Opel се исто така потрајни и енергетски поефикасни од конвенционалните фарови, што дополнително ја намалува емисијата на СО2.

loading...

AnimeDao: Violence Jack: Hell's Wind anime episode Full online free at https://animedao.nl animedao one punch man

Watch Guin Saga Episode 26

Animepahe: My Bride is a Mermaid OVA anime episode 2 online free at https://animepahe.cc anime websites

AnimeTV: Ascendance of a Bookworm (Dub) anime episode 14 online free at https://animetv.cc top anime tv

Website https://wcostream.cc: Watch Fushigi Yugi: The Mysterious Play wcostream Episode 52 wcostream amazing world of gumball